Audi urban concept - auto, které se vymyká zvyklostem

Ivo Hradil - 11 Srpen 2011

se kvapem blíží a někteří hráči automobilového trhu pozvolna odkrývají své karty. Dalším, kdo se rozhodl poškádlit představivost veřejnosti je Audi, která uvolnila fotografie návrhů své městské studie nesoucí název Audi urban concept.Audi urban conceptfoto: Audi

Ultralehký urbanistický koncept ingolstadské automobilky je navržen pro pohyb v přeplněných ulicích , avšak sportovní vzhled studie naznačuje záměr automobilky udělat jízdu zábavnou.

Prvním netradičním nápadem designérů je rozmístění dvou sedadel uvnitř interiéru vozu. Spolujezdec sedí sice vedle řidiče, avšak jeho místo je posunuto o trochu dozadu. tak získá pro každého pasažéra více prostoru, pravděpodobně tím ale utrpí možnosti jejich vzájemné konverzace.

Nepřehlédnutelná jsou také volně stojící 21palcová kola, která jsou lemována blikajícími diodovými proužky. A aby toho nebylo málo, vymysleli návrháři i netradiční otevírání dveří. Vstup do vozu se uvolní po zasunutí střechy směrem do zadu. Posouvání usnadní lehká , která je vyrobena z plastu vyztuženého karbonovými vlákny (.

Jakmile se řidič dokáže dostat až do stísněných útrob vozu, může využít možnosti nastavit nejen volant, ale také pedály. Díky tomu je možné optimálně vyladit nevelký vnitřní prostor pro každou postavu. Samozřejmostí je brzdné .

interiér Audi urban conceptfoto: Audi

O pohonu konceptu je prozatím pouze známo, že ho obstarává dvojice čerpající energii z neupřesněných parametrů. Všechno podstatné se však dozvíme již v září na autosalonu ve Frankfurtu, kde bude mít koncepční svou světovou premiéru.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Doufám, že už brzy uvidíme podobná vozítka v běžném provozu! Krásných, originálních a zajímavých konceptů jsou mraky, bohužel úpravy před zahájením sériové výroby bývají natolik zásadní, že většina aut, která dle konceptu už mnohokrát slibovala solidní rozvíření již poněkud nudných konzervativních představ o podobě automobilu, s touto šedí nakonec z velké části tiše splynula. A je to škoda (ne Škoda =D)...


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil