Audi testuje model A2 e-tron

Audi představí na podzim 2026 nový elektromobil Audi A2 e-tron, a rozšíří tak své portfolio o čistě elektrický vstupní model v kompaktním segmentu. Značka se čtyřmi kruhy omladí modelem A2 e-tron, který bude vyráběn v závodě Ingolstadt, svou produktovou řadu a rozšíří přístup k prémiové elektromobilitě.

Audi dělá další velký krok na cestě do důsledně elektrické budoucnosti. Předseda představenstva společnosti Audi Gernot Döllner oznámil na výroční tiskové konferenci příchod modelu A2 e-tron.

Před jeho podzimní premiérou absolvují prototypy různé testy na sněhu a ledu, v aerodynamickém tunelu technického vývoje Audi v Ingolstadtu i na veřejných silnicích, na nichž sbírají zamaskované vozy A2 e-tron důležité testovací kilometry.

Zimní testy ve Skandinávii

A2 e-tron při zimních testech za extrémních podmínek v Laponsku – v mrazivém počasí a na zasněžených silnicích i testovacích dráhách na zamrzlém jezeře s povrchem lesklým jako zrcadlo – dokazuje, co v něm vězí.

Při ověřování v tajném testovacím areálu v severním Švédsku je pozornost zaměřena nejen na jízdní dynamiku, ale také na řízení provozní teploty a provozní vlastnosti sady akumulátorů. Souhra mezi elektrickým pohonem, brzdovým regulačním systémem a podvozkem je optimalizována v minutovém taktu – aby byly zaručeny zážitky z jízdy, které zákazníci od vozů Audi očekávají.

Optimalizace aerodynamiky v aerodynamickém tunelu v Ingolstadtu

Výrazná střešní linie propůjčuje modelu A2 e-tron nejen silný charakter, ale stojí také za vynikající aerodynamikou. V aerodynamickém tunelu technického vývoje Audi je aerodynamika průběžně testována a optimalizována.

S rychlostmi větru až 300 km/h, velmi precizním aeroakustickým měřením a jízdním pásem dosahujícím rychlosti 235 km/h poskytuje aerodynamický tunel ideální podmínky pro optimalizaci obtékání karoserie vzduchem, aerodynamického hluku a tepelné stability modelu A2 e-tron.

Testy na silnicích v regionu Altmühltal

Vývojový tým používá rozmanité silnice se stoupáními, střídajícími se povrchy vozovky a ostrými zatáčkami v regionu Altmühltal k testování jemně vyváženého nastavení podvozku a asistenčních systémů v reálném silničním provozu. Zde A2 e-tron potvrzuje svou připravenost na každodenní provoz.

Výroba v závodě Ingolstadt

Elektromobil Audi A2 e-tron bude vyráběn v hlavním německém závodě Ingolstadt. Audi tím potvrzuje svůj závazek k transformaci svých výrobních závodů v Německu a Evropě.

Po více než 20 nových modelech v letech 2024 a 2025 disponuje Audi v současnosti nejmladším portfoliem na trhu – od zcela elektrického kompaktního segmentu až po vyšší třídu. V roce 2026 společnost Audi v tomto vývoji důsledně pokračuje.

zdroj: tisková zpráva

23 Comments on “Audi testuje model A2 e-tron”

  1. Toto je moje svědectví o tom, jak jsem se konečně po více než dvou letech snahy připojil k Novému světovému řádu, k Iluminátům. Byl jsem opakovaně zrazen a okraden. Dlouho jsem se snažil vstoupit k Iluminátům, ale podvodníci mi brali peníze až do začátku tohoto roku, kdy jsem se online setkal s Lordem Felixem Morganem. Kontaktoval jsem ho, všechno mi vysvětlil a on mi doporučil členství. Zaplatil jsem tučný členský poplatek, byl jsem zasvěcen do Nového světového řádu a po zasvěcení jsem obdržel 1 000 000 USD. Jsem tak šťastný! A slibuji, že budu šířit informace o dobré práci Lorda Felixe Morgana. Pokud máte zájem o vstup do Iluminátů Nového světového řádu ještě dnes, kontaktujte Lorda Felixe Morgana; je to vaše nejlepší příležitost, jak získat členství v Iluminátech, po kterém jste vždy toužili. Kontaktujte Lorda Felixe Morgana přes WhatsApp na čísle +4473530027456.

  2. Když jsme si kupoval poslední Audi, měli v nabídce A3, A4, A5, A6, A8, Q7, TT a R8. Malá spotřebka, střední spotřebka, kára pro frajery, největší spotřebka, kára pro manažery, stodola, sporťák pro holky a sporťák pro chlapy.
    Všechny modely dávaly perfektní smysl s jasnou cílovou skupinou.

    Dneska má české Audi v nabídce 51 bezpohlavních modelů s naprosto rozplizlým určením. A3 sedan? Proč?? 51 modelů pro 51 pohlaví? Jsou to designově, kvalitativně i řidičsky auta o dvě třídy níž, než byla produkce před patnácti lety.

    Audi je symbol německého automobilového úpadku. Encyklopedický příklad hesla Enshittification.

      1. Superlulan Kota a jeho poluce .
        Masový prodej moderních elektromobilů s pokročilým chlazením baterií začal až kolem let 2015–2018. Tato auta jsou dnes na silnicích 8 až 11 let.Fyzicky tedy většina moderní flotily 15 let na silnici ještě nestrávila, protože ten čas prostě neuplynul.
        Takže ty své slinty si můžeš akorát tak opakovat sám sobě v té své polstrované cele, blbečku.

  3. Kvartální propad 2026 potvrzuje globální meziroční pokles dodávek o 6,1 %, přičemž klíčový čínský trh se propadl o 12 % a Severní Amerika dokonce o 27 %.
    Audi udělalo fatální chybu v odhadu trhu. Věřilo, že manažeři a firmy okamžitě a bezhlavě přesedlají do drahých elektromobilů.
    Zatímco Audi utápělo miliardy v e-tronech, nechalo morálně zastarat své nejprodávanější spalovací modely (A4, A6, Q5). Zákazníci, kteří nechtěli elektromobil, přišli do salonu a zjistili, že Audi jim nabízí 7 let staré spalovací auto za absurdně přemrštěnou cenu.
    Zatímco evropské automobilky v čele s koncernem Volkswagen vsadily vše na jedinou kartu (čistá bateriová vozidla – BEV), Toyota tvrdohlavě opakovala, že sázka na jedinou technologii je byznysová sebevražda. Prosazovala takzvaný „vícecestný přístup“ (Multi-pathway approach). Audi teď pod novým šéfem Gernotem Döllnerem nedělá nic jiného, než že tento japonský recept narychlo kopíruje, aby zachránilo, co se dá.

      1. Jelikož je visper dementní každým dnem více a více,je třeba mu dát návod, jak celou věc pochopit. I když u takového mentálního mrzáka to asi už nepomůže.
        Tady je jednoduché shrnutí, které celou situaci kolem Toyoty uvádí na pravou míru a bez novinářského strašení:Žádný krach se nekoná, Toyota je zdravá, silná a stále prodává nejvíc aut na celém světě (přes 11 milionů ročně). Zájem o její auta je obrovský.Méně peněz v kase, ale žádná chudoba se nekoná . Firma sice hlásí pokles zisku, ale pořád vydělala v přepočtu astronomických 19 miliard dolarů čisté ruky. O tom se většině jiných automobilek ani nezdá.Proč zisk klesl? kvůli věcem zvenčí: Auta se prodávají skvěle, ale Toyotu zbrzdily události, které sama neovlivní – drahé energie kvůli válce v Íránu a nová cla v Americe. To jí prostě sebralo část marže.Masivně se investuje do novinek: Místo krachu Toyota utrácí miliardy za nové výrobní linky, chystala novou generaci bestselleru RAV4 a vyvíjí další skvělé produkty ( WOVEN CITY atd.).
        Varování šéfa byla jen strategie: Když nový ředitel řekl, že se firma musí změnit, aby přežila, nešlo o bankrot. Šlo o typický manažerský tlak na dodavatele, aby zlevnili, a na vývojáře, aby makali rychleji.
        Zprávy o krachu Toyoty jsou čistý nesmysl a strašení lidí. Firma má obrovské finanční rezervy a její budoucnost je díky nové modelové ofenzívě bezpečně zajištěná.

        Snad to debílek visper pochopí .

              1. ona vadi kazdemu kdyz ji ma v xichtu .. ale ta jeho mu nevadi, nebot ji ma v xichtu neko jinej.. takove bezohledne a pokrytecke.. ale co, delaji to tak vsichni odjakziva tak co se s tim trapit..

                zajimave ale je, jak to s kourenim kazdej plusminus pochopil i kdyz vyjimky se najdou.. ve skolkach/skolach/nemocnicich/mhd/restauracich to taknejak kazdej uz chape .. proste bublifuk

                1. Já bych dal do zákona, že trubka musí být vpředu ať si majitel taky trochu užije. Mít ji vzadu je zbabělé, „co se děje za mnou mě nezajímá“.

                2. Děkujeme za pěknou ukázku, co znamená pokrytectví.
                  Dojemná péče o blaho jiných kvůli emisím ze spalovacího vozidla, zatímco blaho jiných v případě lokalizovaných emisí z komínu elektrárny napájející elektromobil nevadí, to není problém.

                  hxxps://cs.wikipedia.org/wiki/Pokrytectv%C3%AD

                3. z profesionalnich kominu elektraren a spaloven jde preci jen para .. na rozdil od tech domacich + kolik nosu denne ocicha profi komin vs kolik ve meste trubek s bublifukem

                4. V průměrném pracovním dni projede Prahou přibližně 950 000 až 1 000 000 vozidel (včetně osobních aut, nákladních vozů, autobusů a MHD), přičemž z tohoto počtu je čistě elektrických (BEV) odhadem 7 000 až 10 000 vozidel denně, což představuje přibližně 0,8–1 % z celkového provozu.

                  ano z profi kominu jde para, kdyz z trubky jde bublifuk preci

                  ve vsech tunelech je vzdy videt preci jen para = mlha .. cistej bublifuk

                5. V tomto okamžiku mají Němci uhlí 0% a my 21,5%. My máme atom a oni ne.

                6. vispere, ty dementní slintale prolhaný!!!
                  Česká republika
                  Čistá (netto) výroba elektřiny: Podíl uhlí se stále pohybuje kolem 40 %. Podle analýzy státního operátora ČEPS a portálu Evropa v datech pokrývá uhlí přesně cca 40 % netto domácí produkce.Celková (brutto) výroba elektřiny: Pokud se započítá i vlastní spotřeba elektráren, podíl uhlí klesl na zhruba 36 % .
                  Německo
                  Podíl uhlí v síti dosáhl z uhelných elektráren v Německu přesně 22,1 % (vyrobily 96,8 TWh). Původní odhad zhruba 21 % tedy odpovídal realitě .
                  Tolik ke tvým lžím fanatiku prolhaný

                7. Aktuální spotové ceny v České republice 4.6.2026

                  10:30–10:45 0 Kč/MWh
                  10:45–11:00 -0 Kč/MWh
                  11:00–11:15 -0 Kč/MWh
                  11:15–11:30 -0 Kč/MWh
                  11:30–11:45 -1 Kč/MWh
                  11:45–12:00 -1 Kč/MWh
                  12:00–12:15 -1 Kč/MWh
                  12:15–12:30 -1 Kč/MWh
                  12:30–12:45 -1 Kč/MWh
                  12:45–13:00 -1 Kč/MWh
                  13:00–13:15 -1 Kč/MWh
                  13:15–13:30 -2 Kč/MWh
                  13:30–13:45 -1 Kč/MWh
                  13:45–14:00 -5 Kč/MWh
                  14:00–14:15 -1 Kč/MWh
                  14:15–14:30 -2 Kč/MWh
                  14:30–14:45 -4 Kč/MWh
                  14:45–15:00 -1 Kč/MWh
                  15:00–15:15 -1 Kč/MWh
                  15:15–15:30 -0 Kč/MWh
                  15:30–15:45 0 Kč/MWh

Napsat komentář