Audi R8 E-Tron možná dostane zelenou, ale jen v omezené sérii

Jan Horčík - 04 Leden 2013

Včera jsme psali, že Audi ruší novou generaci Audi A2. Už minulý říjen Audi ohlásilo, že i vývoj elektromobilu R8 E-Tron je na vážkách. Přitom se mělo objevit dost možná už začátkem letošního roku. Teď to vypadá, že auto přeci jen dostane zelenou, i když jen ve velmi malé sérii.auto elektromobil Audi R8 E-Tron na okruhu

Elektromobil Audi R8 E-Tron na okruhu Nurbürgring
foto: Audi

Nové informace o sportovním elektromobilu Audi R8 E-Tron přináší nadšenecký web Fourtitude. Ačkoliv tedy vývoj auta podle dostupných informací prochází celkovým zhodnocením, přesto se na něm ještě pracuje.

Např. koeficient aerodynamického odporu vzduchu klesl z nepříliš vzletné hodnoty 0,35 na už ucházejících 0,27. Výrobní verze R8 E-Tron bude, narozdíl od svých bratranců s klasickým pohonem, kteří disponují 4×4, mít náhon pouze na zadní kola.

Postarají se o něj dva synchronní elektromotory o výkonu 376 koní. Zrychlení z 0 na 100 km/h tak auto zvládne během 4,2 vteřiny. To je papírově o něco více než Tesla Model S, ale my víme, že Tesla to zvládá i rychleji.

Hmotnost auta je 1780 kg dík využití odlehčených materiálů jako jsou CFRP či odlehčené pružiny. Ty jsou vyrobeny z laminátem tvrzeného polymeru a váží o 40 % méně než pružiny z oceli. Ráfky jsou vyrobeny z tvrzeného titanu.

Lithium-iontová baterie z toho váží 577 kg, tedy asi plnou třetinu hmotnosti auta! Oficiální dojezdová vzdálenost je 212 km. Reálně ale počítáme spíš s 160 km.

Půjde Audi s vývojem R8 E-Tron dál, nebo se, podobně jako v případě řady dalších projektů – nejen této automobilky – zastaví těsně před cílem? Tipujte!

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Príliš tomu neverím...ako najreálnejšie a najzaujímavejšie auto v tejto kategórii (vysoko elektrický hybridný superšport) je BMW i8.

Za nejaké astronomické ceny sa možno dostane pár týchto Audín na trh za účelom reklamy, ale reálny predaj zo sériovej výroby ako v prípade BMW i8 určite nie.

Obrázek uživatele honza.t

Ty odlehčené pružiny tu vysokou váhu zachrání .
Co se týče výroby .To je třeba zeptat se Velkého bratra WV co on na to povolí/ nepovolí?.Já tipuji ze si to Audi vyprosí a něco se vyrobí.Vždyt prémioví konkurenti BMW/Daimler taky mají
svá želízka v ohni.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?