Čtyřkolka Audi poletí na Měsíc

Jan Horčík - 07 Červenec 2015

Nejdražší elektromobil, který byl kdy vyroben, jezdil po Měsíci. Nyní se tam chystá zástup dalších elektrických vozítek a jedno z nich ponese logo německé automobilky Audi.auto Audi Lunar Quattro

Malý robot-elektromobil Audi Lunar Quattro by se mohl na Měsíc podívat už v roce 2017
foto: Audi

Velký návrat na měsíc se nejspíš nebude konat v režii nebo Evropské vesmírné agentury, nýbrž v režii soukromých týmů. A to díky soutěži Google Lunar XPrize.

Tu sponzoruje společnost a vítěz - ten, kdo dopraví soukromě vyvinuté robotické vozítko na povrch Měsíce - získá $30 mil. Soutěže se už dnes účastní několik desítek týmů.

Jedním z nich je tým s názvem "Part-Time Scientists", jehož sponzoring aktuálně převzala společnosti Audi. Výsledkem jejich snažení bude "Audi Lunar Quattro", měsíční rover, který by se mohl na našeho nejbližšího vesmírného souseda podívat už v roce 2017.

auto Audi Lunar Quattro

foto: Audi

Přistát by měl poblíž místa, kde přistálo Apollo 17, poslední mise NASA na Měsíc. Její součástí byl mimochodem i astronaut Eugene Cernan, Američan s československými kořeny. Právě on byl posledním člověkem, který pobýval na Měsíci.

auto Audi Lunar Quattro

foto: Audi

auto Audi Lunar Quattro

foto: Audi

auto Audi Lunar Quattro

foto: Audi
tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Musk zaveli a do 3 mesicu tam doleti a projede se nejak Tesla , jen ten HD zaznam nebude zepredu, ale ze zadni kamery, o jizdu se postara autopilot :D

Obrázek uživatele ozana

Čtyřkolka Audi MOŽNÁ poletí na Měsíc - když vyhraje soutěž...

---

Vlastníš-li jen 0,28 BTC pak patříš mezi 1% nejbohatších lidí na světě.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Buď je to předzvěst flotily elektromobilů od lidovky VW AUDI anebo náplast za ně jakože se elektromobilně vw audi snaží. To se teprv uvidí jesi ty slíbený EMOBILY VW AUDI 2017 přijdou či nikoli ;)
kcc-hho.webnode.cz/znacka/vw-audi/


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil