Audi má nový plug-in hybrid, jezdí po kolejích

Jan Horčík - 25 Listopad 2015

V hlavní továrně v Ingolstadtu zprovoznila automobilka Audi novou plug-in hybridní lokomotivu. Po 18 km tratí tam dopravuje komponenty i celá auta.auto Audi železnice plug-in hybridní lokomotiva Alstom Ingolstadt

Plug-in hybridní lokomotiva v továrně Audi v Ingolstadtu
foto: Audi

Nová plug-in hybridní lokomotiva Audi byla vyvinuta ve spolupráci s francouzským výrobcem Alstom. I přes výkon 1000 koní jí nedělá problém pohybovat se až dvě hodiny pouze čistě na elektřinu.

Baterie je během přestávek nabíjena bezemisní elektřinou z , případně doplňována z palubních dieselových motorů. Výsledkem jsou až o 60 tun CO2 nižší emise proti konvenční dieselové lokomotivě.

Cílem Audi je "celková udržitelná logistika", řekl Johann Schmid, šéf Audi dráhy v továrně Ingolstadt. "Nová technologie umožňuje ekonomičtější, efektivnější a nízkoemisní železniční dopravu," dodal.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Klasická diesel/elektrická lokomotiva jen k ní dodali baterku (není limitována vahou) a kabel do zásuvky. Ale i to se cení.

Obrázek uživatele Jolinar

tech 60 tun je za celou zivotnost lokomotivy anebo za den/tyden/mesic/rok?

Obrázek uživatele Jan Horčík

za rok, omlouvám se za opomenutí

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.