Audi e-tron GT: sourozenec elektromobilu Porsche Taycan se začíná vyrábět

redakce - 08 Říjen 2020

Audi e-tron GT je prvním elektromobilem značky, vyráběným v Německu. Gran Turismo začne na konci roku 2020 sjíždět z montážní linky manufaktury Audi Böllinger Höfe patřící k závodu Neckarsulm. K výrobě elektricky poháněného modelu kategorie gran turismo v manufaktuře Audi Böllinger Höfe, která spadá pod závod Neckarsulm, využívá společnost na míru střižené nové technologie. Mnoho úkonů však vykonávají ručně zdatní řemeslníci.

K výrobě elektricky poháněného modelu kategorie gran turismo v manufaktuře Audi Böllinger Höfe, která spadá pod závod Neckarsulm, využívá společnost na míru střižené nové technologie. Mnoho úkonů však vykonávají ručně zdatní řemeslníci.
foto: Audi

Karoserie elektromobilu kategorie gran turismo je z velké části vyrobena z ultravysokopevnostní ocele a hliníku. Karosárna kombinuje řemeslné dovednosti zaměstnanců s veškerým potenciálem automatizace výroby, aby zajistila produkci dílů z uvedených materiálů v plánovaných počtech.

Elektromobil Audi e-tron GT staví na podvozku úspěšného modelu Porsche Taycan. Jízdní vlastnosti hodné sportovního vozu zaručí nejvyšší výkon 434 kW.

Cestu na inovativní lince pro montáž karoserií absolvuje každý skelet dvakrát. Klíčový je úsek, na němž deset robotů připevňuje ke skeletu vnitřní a vnější boční díly. Zde jsou totiž do jednoho místa sloučeny veškeré kroky montáže bočních stěn karoserie. To umožnilo realizovat výrobu modelu Audi e-tron GT na již existující ploše.

Audi e-tron GT

Audi e-tron GT
foto: Audi

Rozšířená montážní linka zahrnuje 36 místo dosavadních 16 pracovních taktů. Model e-tron GT ji sdílí s modelem R8. Tato integrace dvou technicky zcela odlišných automobilů je v koncernu Volkswagen jedinečná.

Oba modely se pohybují na stejných bezobslužných přepravních vozidlech a elektricky poháněném zavěšeném dopravníku. Na jedné montážní stanici probíhá bezprostřední spolupráce mezi lidmi a roboty.

Audi e-tron GT

Audi e-tron GT
foto: Audi

V případě potřeby vyrobí tiskárna 3D podle návrhu zaměstnanců na míru střižené montážní pomůcky. Každý automobil absolvuje po dokončení 40 kilometrů dlouhý okruh po veřejných silnicích, který zahrnuje také úseky s dálnicí a městským provozem.

Audi e-tron GT

Audi e-tron GT
foto: Audi

Inženýři Rudolf Halbmeir a Stephan Gsell koncipovali a navrhli pro Audi e-tron GT progresivní elektronický zvuk – na počítači, ve zvukové laboratoři, za jízdy v automobilu i během poslechových testů se zákazníky.

Stejně jako všechny elektromobily je i e-tron GT vybaven legislativou vyžadovaným akustickým výstražným systémem AVAS (Acoustic Vehicle Alerting System), který však disponuje širším akustickým spektrem.

Zvuk funkce AVAS vydává reproduktor na přídi vozidla. Pokud si zákazník objedná na přání dodávaný zvukový paket, doplní jej druhý, velký reproduktor na zádi.

Audi e-tron GT

Audi e-tron GT
foto: Audi

Emocionální akustické zážitky zajišťují současně dva reproduktory v interiéru. Zvuk modelu e-tron GT je nepřetržitě optimalizován dvěma řídicími jednotkami v závislosti na různých parametrech, například rychlosti jízdy nebo poloze pedálu plynu. Řidič si v systému Audi drive select nastaví, zda chce zvuk poslouchat a v jaké intenzitě.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honza.t

Ultra Fast Charger pri Budči a zelené ŠPZ pre elektromobily
https://www.youtube.com/watch?v=mWpGPZC5urM

Asi už tech Tesel bude v ČR docela hodně když
Podle Tesla mapy Má být do konce roku 2020 Zprovozněna
Tesla Suprcharger České Budějovice a Ústí nad Labem
https://www.tesla.com/cs_CZ/findus?bounds=49.19241450052086%2C15.186444057414121%2C48.757033855062375%2C13.868084682414121&zoom=11&filters=store%2Cservice%2Csupercharger&location=budweissupercharger

Jestli to nebude tim, ze CR je tranzitni zeme. Osa Usti-Praha-C.B. to jasne podtrhava. Ted jeste osu Plzen-Praha-Brno a cizaci se muzou prohanet pres CR bez prekazek. Ale i nam to tu a tam poslouzi. Ja nabijim doma.

Obrázek uživatele Kuk

Pak už bude scházet jen Plzeň a Hradec.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele honza.t

A Do Budoucna ještě Karlovy Vary , Liberec , Jeseník , Ostrava ...

Obrázek uživatele Kuk

off
4000 zaměstnanců nastoupí už v začátkem března do Giga Berlín do práce, aby připravilo červnovou produkci. Jak se vám to líbí? :D

Tesla Giga Berlin: 4000 Workers Expected to Start in March for June, 2021 Production
https://www.tesmanian.com/blogs/tesmanian-blog/tesla-giga-berlin-4000-workers-will-start-to-work-in-gigafactory-to-perpare-june-production

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

"Emocionální akustické zážitky zajišťují současně dva reproduktory v interiéru."

Čůrám smíchy. :))))

Jako emocionální náhradu vám Audi zašle zarámovanej vočazenej vejfuk ze spalováka co si můžete pověsit doma na zeď a stromeček do auta se smradem výfukových zpoldin. :D

K zvlášť akutním případům jedinců otřesených ze ztráty kraválu a výfuku bude přivolán zásahový psycholog se psem pro uklidnění z otřesu. :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Michelin

:-)))

---

Více než 180tis. elektrizujících km s TMX.
Nissan Leaf 40kWh na nákupy.

Nebo vám dodáme neškodnou elektronickou cigaretu na vytváření zápachu z výfuku v autě a můžete si vybrat ze dvou variant benzí nebo nafta.

Fakt úchylný.
Ty lidi snad nejeli v EV!
To ticho v EV je na tom skoro to nejlepší.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 27 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Obrázek uživatele Marek_

Předpokládám, že to bude vypínatelné nebo ne? Takže kdo bude chtít ticho, vypne si to a bude mít ticho. Až teda na to, že ten vnější pípák pro chodce se vypnout nedá a je povinný. Ale to je dané legislativou.

---

Lexus GS 450h Premium

Obrázek uživatele ozana

Řidiči Audi by bez těch repráků těžce trpěli silentifobií.

---

Putin prokazatelně nechává zavraždit všechny své oponenty
https://youtu.be/pOhmDeih19g

Sprosté debily ignoruji.

Takovy kvetnaty kecy o nicem. Kdyby aspon polovinu energie dali do vyvoje co davaji do marketingu, meli by vetsi uspech.

OT: Ozónová díra nad Antarktidou dosáhla rekordních rozměrů – je skoro 300× větší než celé Česko

https://vtm.zive.cz/clanky/ozonova-dira-nad-antarktidou-dosahla-rekordnich-rozmeru--je-skoro-300-vetsi-nez-cele-cesko/sc-870-a-206320/default.aspx

To je ale letos vyjímka.
Trend je jasný:
https://wave.rozhlas.cz/ozonova-vrstva-kolem-zeme-se-i-nadale-zaceluje-zastavily-se-take-znepokojive-8172915

A mimochodem letos je zase ledu na Antarktidě více než je průměr za posledních 50 let.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol