Audi A3 jako plug-in hybrid už v roce 2014

Jan Horčík - 12 Březen 2012

Rupert Stadler, šéf automobilky Audi, se na rozpovídal. Podle Automotive News údajně také zmínil, že nové bude od roku 2014 dostupné taktéž jako plug-in hybrid.auto Audi A3 Autosalon Ženeva 2012

Nové Audi A3 se představilo na autosalonu Ženeva 2012. Je postavené na stejném podvozku MQB jako nový Golf a budoucí Škoda Octavia III. Ta má být představena už koncem roku a do prodeje jít v polovině roku 2013.
foto: Newspress.co.uk

Audi na autosalonu Ženeva 2012 představilo nové Audi A3 s velkou pompou. Má prostornější interiér a je o 80 kg lehčí navzdory tomu, že rozměry auta zůstaly zhruba stejné. Model s motorem 1,4 TFSI tak váží 1175 kg.

Auto je postaveno na stejném podvozku jako nový Volkswagen Golf, ale třeba i Škoda Octavia. Volkswagen sjednoduje auta napříč celým koncernem tak, aby továrny byly co možná nejflexibilnější.

Jestliže tedy už v roce 2014 chce nabídnout Audi A3 jako plug-in hybrid, je de-facto jasné, že ve stejném roce se jako hybrid do zásuvky objeví také Volkswagen Golf (to je potvrzeno) a pravděpodobně i Škoda Octavia.

autobloggreen
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.