Audi A2 povstane z popela jako bájný Fénix

Ivo Hradil - 06 Září 2011

Invaze konceptů světoznámých značek se řítí na německý nad Mohanem, kde se od příštího týdne bude konat 64. mezinárodní autosalon. Také ingolstadtská automobilka nabídne návštěvníkům výstavy možnost nahlédnout do budoucnosti elektrické mobility prostřednictvím svého znovu vzkříšeného modelu Audi A2.Audi A2 koncept

Koncepce elektromobilu Audi A2 bude slavnostně odhalena na autosalonu ve Frankfurtu
foto: Audi

se vyrábělo v rozmezí let 1999 až 2005, kdy automobilka ukončila produkci, neboť zájem o tento model nebyl takový, jaký se očekával. Nyní se tedy společnost se čtyřmi kruhy ve znaku rozhodla oživit Audi A2, a to ve formě .

elektromobilu A2 s rozměry 3,80 m na délku, 1,69 m na šířku a 1,49 m na výšku vzbuzuje dojem elegantního sportovního vozu, který nabídne svezení čtyřem osobám. Tmavě tónovaná skleněná střecha tvoří s bílou barvou konceptu dokonalý kontrast, avšak stlačením příslušného tlačítka se stane střecha průhlednou.

Nová generace technologie umocněná efekty laserových diod poskytne úchvatnou hru světel a barev.

Svazek LED diod a mikroreflektorů společně vytváří neoslňující přední osvětlení elektromobilu a „inteligentní“ zadní světla přizpůsobují intenzitu svícení v závislosti na úrovni viditelnosti. Zmíněné laserové diody při zapnutí mlhových světel promítají ostře rudý výstražný trojúhelník na povrch vozovky.

Pod okrajem bočních oken je umístěn dynamický svítící pruh vybavený mnoha inovativními světelnými režimy. Pruh se táhne přes celou délku vozu a v režimu jízdy plní i funkci obrysového .

V okamžiku změny směru jízdy převezme světelný pruh funkci blikajících směrovek a začne po celé délce problikávat. Při brzdění navíc demonstruje intenzitu zpomalení vozu přesunujícím se červeným pruhem, který se pohybuje směrem od koncových světel dopředu.

Dovnitř elektromobilu Audi A2 se klidně vleze jízdní kolofoto: Audi

Samotný vstup do vozu je elegantně vyřešen přístupovými senzory detekujícími majitele, jenž dá pouhým gestem signál k odemknutí interiéru. Ten je vybaven několika displeji a ovládacími plochami na volantu. Vše je přehledné a intuitivně umístěné. Do konceptu se dokonce dá vměstnat i .

Informace o typu , nebo o použitých v elektromobilu A2 automobilka Audi prozatím neuvolnila, a tak nám nezbývá nic jiného, než si ještě počkat nějaký ten den na jeho slavnostní odhalení.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů Circontrol