Amerika v roce 2015: 1 milion elektrických aut

Jan Horčík - 18 Duben 2011

Spojené státy americké snižují závislost na dovozu ropy seč mohou. V roce 2015 chtějí mít na silnicích 1 milion elektrických aut. Nejnovější statistika tamního ministerstva energetiky dokazuje, že se to může docela snadno povést. odhad prodejů elektrických aut

Cesta k nebude snadná. Překážek je mnoho. Mezi ty největší patří skutečnost, že lidé nemají o dostatek informací, nejsou s novými technologiemi seznámeni.

proto navrhuje urychlit nasazování , např. díky dalším daňovým úlevám, programům pro města, která jim pomohou budovat sítě , a další podporou a .

Pro zajímavost, v posledních šesti letech se v USA prodalo celkem 1,6 milionu . Už tam také jezdí 1 milion hybridů Toyota Prius. Jak tedy zařídit, aby se během následujících čtyř let prodal další milion elektrických aut?

Už dnes je v prodeji , plug-in hybrid, kterého letos vyrobí 15 000 kusů. Příští rok to má být 45 000 kusů a dost možná až 120 000 kusů.

V prodeji je v USA také čistý elektromobil . Jen letos se ho má v USA prodat 25 000 kusů, v roce 2013 už to má být 50 000 kusů, o rok později až 100 000.

připravují svůj rodinný s kódovým označením Nina. V roce 2012 chce automobilka vyrábět 5000 kusů, o rok později navýšit až na 40 000 kusů.

Konkurencí mu bude s realistickým odhadem 5000 kusů v roce 2012, 20 000 v roce 2014. A do ringu se hrne i se svým . V roce chce vyrobit a prodat 10 000 kusů, o rok později dvakrát více.

Stranou nezůstávají ani , elektromobil a především a . Tedy především , u kterého statistika odhaduje velmi nízkých 800 kusů v roce 2012 a pouze 1000 kusů o rok později.

Dovolujeme si odhadnout, že až podnikatelé a firmy poznají výhody elektromobilů, budou užitkové elektromobily kupovat jako rohlíky. Větší a od taktéž jistě nezůstanou stranou a pouze na jednom tisíci kusů ročně.

Celkově americké ministerstvo energetiky (DOE) odhaduje, že v roce 2015 bude na amerických silnicích přes 1,2 milionu elektrických aut, tedy čistých elektromobilů a plug-in hybridů.

Odvážný (v řeči samotného ministerstva ale pouze "konzervativní") odhad počítá především s vysokými (možná až příliš) prodeji a . Naopak tlačí do pozadí elektrické dodávky.

Navíc v přehledu zcela chybí , který chce uvést na americký trh v roce .

Dále chybí např. také výrobci jako a řada dalších menších i větších zástupců elektromobilového průmyslu, které zcela jistě na další léta chystají čisté nebo plug-in hybridní auta.

Společnost Pike Research naproti tomu odhaduje, že v roce 2015 bude v USA spíše kolem 841 000 elektrických aut. Otázkou je, zda myslí pouze čisté elektromobily nebo plug-in hybridy, nebo obojí dohromady.

Tak či onak, nejsou samy kdo chce mít milion elektromobilů. Španělsko chce mít na silnicích 1 milion elektromobilů do roku 2014. Německo chce milion elektromobilů do roku 2020. A Čína? Ta raději žádné odhady nepublikuje a prostě koná.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?