Americký prezident Biden za volantem elektromobilu Ford F-150 Lightning

Americký prezident Joe Biden aktuálně vystoupil v továrně Ford Dearborn v Michiganu. Předestřel tam své plány na podporu elektromobility.

Americký prezident po projížďce v nejnovějším elektromobilu Ford F150 Lightning řekl, že je to „pěkně rychlá mrcha!“
foto: POTUS

Joe Biden plánuje investovat podpořit rozvoj elektromobility v USA částkou až $174 mld. Chce také povzbudit zahraniční investory, aby do sektoru ve Spojených státech investovali.

Celkem $100 mld. z avizovaných $174 mld. má jít na dotace pro konečné zákazníky automobilek. Joe Biden je známým milovníkem rychlých aut. Ve své sbírce má několik krásných kousků, včetně nejoblíbenějšího modelu Chevrolet Corvette z roku 1967.

U továrny Fordu si Joe Biden projel připravovaný plně elektrický truck Ford F-150 Lightning. Americká automobilka se jej chystá oficiálně odhalit již během následujících hodin. Auto půjde na trh v polovině roku 2022 a bude konkurovat vozům jako Tesla Cybertruckči Rivian R1T.

Electrek.co, POTUS

6 komentářů u “Americký prezident Biden za volantem elektromobilu Ford F-150 Lightning”

  1. Tesla je nepřítel těchto „creepy joeů“, jak je přezdívka
   Tesla je nepřítel těchto „creepy joeů“, jak je přezdívka Bidena, Tesla totiž dokáže vyrábět auta i bez likvidace ekonomik „zeleným“ údělem (podvodemn za účelem likvidace lidí) 😉

   Koukám, cenzura tu jede na plné obrátky na pomoc úchylným psychoptaům, gratuluju, patříte k nim … Jste na to hrdí? 🙂

   1. :)))) „tezla dokáže vyrábět auta i bez likvidace ekonomik“
    :)))) „tezla dokáže vyrábět auta i bez likvidace ekonomik“ :))))) dobrej ftip, to myslíš tu tezlu co votroky krmí akcijema vygebmlovanýma na nesplatitelný dluh státu a když se upldelí s komárem je dokonce schopná zradit kryptošitem vlastní měnu kerá ji udělala ?? :))))))))))))) chjo

    http://m.aimg.sk/ras-cz/11-origin-6629419.jpg

  1. Další info o Cybertruck. Podle Elona se výroba rozběhne do
   Další info o Cybertruck. Podle Elona se výroba rozběhne do konce roku 2021, takže první zákazníci dostanou reálně auta někdy na počátku 2022. Pokud tedy Elon splní, co slíbil, což jak víme, není samozřejmostí.
   https://fdrive.cz/clanky/uz-je-nejvyssi-cas-tesla-slibila-kupcum-vyrobu-cybertrucku-v-roce-2021-7142

   Takže reálně, pokud F-150 začne dodávat na jaře 2022, tak tam bude rozdíl max. pár měsíců, možná to vyjde na stejnou dobu.

Napsat komentář