Americké UPS nakoupí 1000 dodávek na LPG

Zatímco v České republice, resp. v Evropě, patří k nejrozšířenějším typům alternativního paliva, v jde o marginální záležitost. O to zajímavější je proto rozhodnutí spediční firmy UPS k nákupu 1000 dodávek na LPG a investici do plnících stanic.

Typické dodávky společnosti UPS budou jezdit na propan-butan (LPG)
foto: UPS

Americká spediční společnost UPS bude do rozvoje své LPG flotily investovat $70 mil. Nakoupí 1000 dodávek na propan-butan a navíc vybuduje i 50 plnících stanic (v depech UPS). Nová flotila nahradí benzinové a dieselové dodávky využívané především ve vesnických oblastech států Louisiana a Oklahoma.

S celou operací se začne v polovině letošního roku a hotovo by mělo být do začátku roku 2015. Na jednu nádrž LPG dokážou dodávky ujet asi 320 km. V minulosti si UPS vyzkoušelo alternativu v podobě LPG na celkem 20 dodávkových vozech.

Nová flotila najezdí kolem 40 milionů kilometrů a ušetří asi 13,2 milionu litrů benzínu/nafty. V Kanadě už UPS provozuje kolem 900 aut na LPG. Zároveň disponuje jednou z největších flotil vozů s alternativním pohonem. Celkem více než 3150 automobilů zahrnuje hybridy, elektromobily, i .

tisková zpráva

Napsat komentář