Americká armáda platí 2000 Kč za litr benzinu pro Afghánistán

Jan Horčík - 08 Prosinec 2011

Je podle vás benzin v České republice drahý? Co teprve ve Skandinávii. Ale ani tam zdaleka nedotahují na v . Ta musí za litr benzinu platit v přepočtu až 2000 Kč!auto airdrop letecké zásobování americké armády v Afghánistánu

Romantické obrázky z pouštních oblastí kde americká armáda působí lákají nové rekruty. Airdrop v pozadí.
foto: U.S. Army

V Afghánistánu mají dnes americké kolem 100 000 vojaků v několika desítkách často velmi obtížně dostupných základen. Zásobování těchto posádek musí probíhat letecky - každý rok jsou to tisíce tun munice, a paliva.

Noviny Wall Street Journal informují, že pokud se přepočítají náklady na dopravu jednoho galonu se vším všudy, vychází cena jednoho litru benzinu pro americkou armádu v Afghánistánu na přibližně 2000 Kč.

To je stokrát víc, než kolik platí za litr benzínu samotní Američané na domácí půdě. Vzhledem k tomu, že pozemní konvoje čelí v Afghánistánu čím dál tím většímu nebezpečí, bude americká armáda využívat letecké zásobování čím dál tím častěji.

Zároveň se ale americké síly snaží maximalizovat využití . Pomalu, ale jistě berou za své , , i další alternativní formy získávání energie. Vyvíjejí také elektrické loďstvo.

Jednou z cest jak náklady na zásobování armády snížit mohou být . Ostatně, právě díky americké armádě éra vzducholodí opět ožívá.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol