Alpine A290_β: sportovní elektromobil oživuje legendární značku

A290, budoucí malý elektrický sportovní vůz nové éry značky Alpine, se představuje ve velkolepém a mimořádně sportovním hávu výstavního vozu A290_β (A290 „beta“).

První ze tří modelů budoucí „garáže snů“ bude stoprocentně elektrický sportovní vůz nové generace, který má v každém probudit ducha soutěživosti a znovuobjevit každodenní sportovnost.

Model A290_β tak zahajuje novou kapitolu historie značky Alpine. Značka čerpá ze svého dědictví a sportovní DNA a vydává se dobývat nové segmenty, počínaje sportovním městským vozem.

Svým designem, materiály i technologiemi ilustruje tento předváděcí vůz nový způsob vnímání sportovního elektrického pohonu, který nabízí řidiči i jeho spolujezdci širokou paletu emocí.

Alpine A290_β v sobě spojuje všechny ingredience značky Alpine. Jeho dynamická a rezolutně moderní karoserie  kombinuje svalnaté tvary s ostrými technickými detaily, což dokazuje ambici vozu zaměřit se na výkon. S délkou 4,05 m, šířkou 1,85 m a výškou 1,48 m předznamenává tento předváděcí vůz živý a agilní  sériový vůz s krátkým rozvorem a širokým rozchodem kol, který slibuje sportovní a mobilní zážitek z  jízdy při zachování nejlepší stability ve vysokých rychlostech.  

Se dvěma elektromotory vpředu je A290_β mimořádně sportovním vozem, který demonstruje technologickou  výzvu, kterou přijali inženýři a vývojoví jezdci společnosti Alpine. Ti zkombinovali četné specifické úpravy (podvozek, odpružení, řízení točivého momentu atd.) s rozsáhlým laděním, aby získali vůz, který je hravý a zároveň výkonný.

Díky telemetrickému volantu a obepínajícím skořepinovým sedadlům, optimalizovaným  aerodynamickým tvarům a přívodům vzduchu pro lepší chlazení, centrálnímu místu řidiče a hydraulické  ruční brzdě je A290_β důstojným dědicem závodních vozů Alpine.

Tři exkluzivní a inovativní modely „garáže snů“ Alpine – malý sportovní vůz, crossover GT a náhrada  modelu A110 – budou stoprocentně elektrické. Model A290_β je předzvěstí sériového městského  sportovního vozu, který se bude vyrábět od roku 2024 v továrně v Douai v rámci projektu ElectriCity na  platformě CMF-B EV Aliance určené pro elektromobily segmentu B. Jeho elektromotor se bude rovněž vyrábět ve Francii, v továrně Megafactory ve městě Cléon.  

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář