Aliance Renault-Nissan si dala za cíl prodat 1,5 miliónu elektromobilů

Ivo Hradil - 14 Únor 2011

automobilka zveřejnila své záměry pro následujících šest let. Společnost má ambice prodat společně se svým největším spoluhráčem, japonskou automobilkou Nissan, celkem 1,5 miliónů elektricky poháněných automobilů, a to do konce roku .   
Renault Fluence ZE

Strategický plán s názvem „Drive the Change“ naznačuje budoucí úsilí společnosti, které má vést ke zvýšení výrobních kapacit elektrických a nízkoemisních automobilů, vybavených novou generací úsporných motorů.

Tato strategie potvrzuje záměr Renaultu uvést v letošním roce na trh tři nové modely elektrických vozů. Bude se jednat o modely , , Twizy a v roce následujícím rozšíří jejich řady ještě model .

Pro období ohraničené roky 2014 až 2016 se počítá s uvedením čtyř nových elektromobilů konstruovaných společnými silami s obchodními partnery Renaultu.

Renault se zatím logicky rozhodl neopouštět vývoj konvenčních motorů a plánuje jejich radikální inovaci se zaměřením na snižování škodlivých . Podle zpracované vize by se měly emise CO2 u benzínových motorů malých a středně velkých automobilů snížit asi o 30 %, což by odpovídalo asi 40 g/km CO2.

Francouzská společnost také plánuje představit i efektivnější a „čistší“ . Záměr společnosti směřuje k tomu, aby v roce 2013 průměrné emise napříč celým vozovým parkem Renaultu nepřekročily hranici 120 g/km, v porovnání s dnešními 137 g/km.

, prezident a generální ředitel Renaultu, řekl: „Tento strategický plán by mohl vyústit v zásadní reorganizaci společnosti tak, aby byl Renault schopen fungovat v souladu s energetickými a výzvami 21. století.“

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Ivo Hradil

To ten týden teda pěkně začíná. Taková ostudná hrubka. Díky za upozornění a já jdu teda na ten hrách, abych si dal propříště pozor ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Bejt to tisteny, to by bylo veselo

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V prvni vete uz vidim jenom toto: "pro následující šest let." Sotek asi spapal "ch".

Obrázek uživatele Jan Horčík

Je po ránu pěkně nenažraný!

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Moc hezka hrubka hned v prvnich vetach. Sup na hrach do kouta, "novinari".

Obrázek uživatele Jan Horčík

Byla tam, leč už není! :)

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No pěkné je, že tu diskutujete o hrubkách, ale "emise měli" vás všechny nechává v klidu :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

V některých ohledech se prostě musíme spolehnout na crowd-sourcing. díky!

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.