Airbus chystá vodíková letadla, létat mají do roku 2035

Jan Horčík - 22 Září 2020

Evropský Airbus představil koncepty tří nových vodíkových letadel. Létat by mohly už během patnácti let.vodíkové letadlo Airbus ZEROe

Koncept vodíkového letadla Airbus ZEROe
foto: AirBus

Koncepty tří nových letadel se liší principem pohonu, který je ale vždy vodíkový. Dvouproudový letoun pro 120-200 pasažérů s doletem přes 2000 námořních mil (>3700 km) využívá upravený proudový motor, který spaluje přímo vodík.

Turbovrtulový letoun (až 200 pasažérů) je taktéž poháněn spalováním vodíku v upravených plynových proudových motorech. Dolet je přes 1000 námořních mil (>1850 km).

Poslední, třetí a nejvíce futuristický koncept letounu se spojitým křídlem je poháněn stejným typem pohonu, jako první koncept s upraveným proudovým motorem spalujícím vodík. Unese až 200 pasažérů.

Cílem vývoje je mít v roce 2035 ve vzduchu bezemisní letoun a tyto koncepty mají ukázat cestu. Přechod na vodík ale bude vyžadovat širokou spolupráci v celém leteckém průmyslu i mimo něj.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

U letadel by bylo pouziti solarnich panelu asi dost prinosne. Plochy jsou velke, clanky jsou lehke a slunicko sviti intenzivneji nez dole na zemi. Pri letani v noci to ale moc nepomuze. Ale zase v 10km vysky sviti slunicko dele. Pri letu z vychodu na zapad a spravne rychlosti slunicko nezapadne.

Obrázek uživatele Cipísek D

a General Electric přestane stavět uhelky...

https://www.investicniweb.cz/news-general-electric-prestane-stavet-uhelne-elektrarny/

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Jsem rád, že jenom do roku 2035 a pak už ne.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrole-station