ABB a Microsoft spouští novou generaci nabíjecí infrastruktury

Jan Horčík - 21 Říjen 2015

Švýcarská společnost ABB a americký Microsoft ohlásili novou celosvětovou platformu pro rychlonabíjení elektromobilů. ABB dodá nabíjecí stanice, Microsoft cloudovou technologii Azure.auto rychlo-nabíjecí stanice ABB a elektromobil BMW i3

Elektromobil BMW i3 u rychlonabíjecí stanice ABB
foto: ABB

Nabíjecí infrastruktura v Evropě, ale i dalších zemích, je momentálně značně roztříštěná. Rychlonabíjecí standardy se konsolidovaly na Combo2 a CHAdeMO, nicméně samotní provozovatelé nabíječek jen stěží dokáží své služby propojit s ostatími poskytovateli.

ABB a Microsoft novou nabídkou reagují na rostoucí trend elektromobility. Celkový počet prodaných aut do zásuvky nedávno dosáhl prvního milionu. A polovina z těchto aut byla pořízena za posledních 14 měsíců.

To je pro velké firmy jasná příležitost. Podle ABB je dnes ve světě k dispozici 106 000 nabíjecích stanic pro elektromobily. Zisky z prodeje nabíjecí infrastruktury mají do roku 2023 stoupnout podle výsledků výzkumu firmy Navigant Research ze současných $153 mil. (rok 2015) na $2,9 mld. Tedy více než dvacetinásobně.

Nejnovější nabíjecí stanice ABB budou díky nové technologii připojeny ke cloudu Microsoft Azure. Tím budou moct být snadno průběžně doplňovány o řadu nových služeb a schopností a snadno propojovány do větších sítí.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Pro zacatek by stacilo, aby fungovaly a byly na dalnicich. Treba CEZ to jeste vubec nepochopil! Spise nechce...

---

Tesla S P85D -> 4 roky :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Když se do toho nedá ČEZ, tak to nakonec udělá z donucení někdo jiný ... a ČEZ tu firmu potom koupí, to ale rozhodně není ideální situace. Spíš ostuda.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Uz vidim, jak napojim auto k nabijecce a na dsipleji se objevi presypaci hodiny, ktere se budou jak u blbych otacet porad dokola, aby mi nabijecka po deseti minutach cekani napsala neco jako "Toto zarizeni neni podporovano"... Jak na necem dela Microsoft, tak to bude fungovat jenom napul :-(

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Microsoft to budovat nebude, jen poskytne cloud Azure (pronájem výpočetní kapacity v datacentru), což je služba, která funguje stejně dobře jako její konkurence.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Google ma obrovskou databazi s profily svych uzivatelu a pekne to dokaze zpenezit. Zkomirajici Microsoft citi krev a chce se prizivit kdyz bude spehovat kdo kdy kde kolik natankoval elektriny a co ja vim co s temi daty bude delat a komu prodavat.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Takže zase další standard co bude o ničem a nejspíše se možná do roka postaví pár stanic a umře to na nezájem zůčastněných.

Obrázek uživatele ePavel

Ono to asi nebude standard jako standard nabíjení, jestli to dobře chápu. Spíše to bude na úrovni komunikace nabíječky se světem jako třeba u bankomatů. Aby si je jednotliví poskytovatelé mohli sdílet atd.

---

Teslu s bonusem objednejte přes link http://ts.la/pavel4572
Od r. 2013 najeto 300.000 el. km.
http://wifi.sampro.cz/ev-charging~c144.html
Nekrmím Trolla42

Obrázek uživatele Josef

Je to jako s nabíječkama na mobil. Sjednocení trvalo v podstatě 20 let a i přesto stále dochází ke změnám a některé společnosti si vymýšlí svoje standardy.

Obrázek uživatele Aas

A keby nebolo EU tak nie su zjednotene dodnes.

Ono by úplně ze začátku stačilo jen aby ty stanice spolehlivě pracovaly, když už je tedy někdo laskavě namontuje.

Obrázek uživatele Radovan

Ty se přece většinou montovaly kvůli focení politiků s nimi, a to splnily :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Žel Bohu, ale máš pravdu.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?