Znovuzrození legendy: Detroit Electric představí elektrický supersport

Jan Horčík - 20 Březen 2013

Detroit Eletric byla automobilka založená v roce 1907. Až do roku 1939 vyráběla pouze elektromobily. Ve druhé dekádě 20. století jich prodávala až 2000 ročně. Dnes se značka Detroit Electric chce s velkou pompou vrátit.auto Detroit Electric elektrický sporťák elektromobil

Znovuzrozená společnost Detroit Electric představí už za měsíc nový elektrický sporťák. Elektromobil pro dva se začne prodávat už na konci letošního roku.
foto: Detroit Electric

Za znovuoživením legendy jménem Detroit Electric v roce 2007 stojí původně americká elektromobilní společnost ZAP a čínská společnost Youngman Automotive Group. Původní název společnosti zněl EV Holdings Ltd. a sídlo měla v Hong Kongu.

V polovině roku odkoupil znovuoživenou společnost Detroit Electric Albert Lam, bývalý ředitel Lotus Cars. Od malajské společnosti Proton Holdings si licencoval podvozek výkonného sportovního elektromobilu a hodlá jej vyrábět už od srpna 2013 přímo v Michiganu!

Roční kapacita nové fabriky má být až 2500 aut. Firma tím vytvoří tolik potřebná pracovní místa (až 180), a zároveň půjde o první čistě elektrické sportovní auto, které kdy bylo v Michiganu vyráběno.

Elektrický sporťák

Po pěti letech vývoje a výzkumu bude prvním modelem, který ponese značku Detroit Electric dvoumístný elektrický sporťák. Okamžitě se pochopitelně dere na mysl Tesla Roadster a otázka, zda dnes mohou ještě jeho napodobeniny uspět?

Veřejnosti se naplno nové auto odhalí na autosalonu v Šanghaji dne 20. dubna. Zároveň tam Detroit Electric ohlásí partnerství s jednou z velkých světových automobilek. Už v roce 2014 se mají začít vyrábět další dva výkonnostní elektromobily.

Mimochodem, historická značka Detroit Electric celkem vyrobila asi 13 000 elektromobilů. Mezi její nejznámější zákazníky patřili např. Thomas Edison, Mamie Eisenhower, John D. Rockerfeller Jr. a Clara Fordová, žena Henry Forda. Elektromobily byly tehdy určeny mimo jiné zejména pro ženy, protože byly velmi jednoduché na startování.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Proč jedno jméno přechylujete (Fordová) a druhé ne (Eisenhower)?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.