Žižkov má první veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily

Vážení čtenáři, v neděli 16.2.2020 nebude funkční přidávání nových komentářů z důvodu přechodu na nový redakční systém. Omlouváme se za komplikace. V pondělí už přijdete do nového!

redakce - 26 Říjen 2015

Pražský Žižkov nabízí ode dneška díky instalaci veřejné dobíjecí stanice zázemí pro řidiče elektromobilů. Zařízení se nachází přímo pod jednou z pražských dominant – žižkovským televizním vysílačem.auto Žižkov má první veřejnou dobíjecí stanici pro elektromobily

Nová nabíjecí stanice pro elektromobily na Žižkově - nově už není v typické zelené barvě, teď nasazuje šedou
foto: ČEZ

TISKOVÁ ZPRÁVA

Na Žižkově, v populární čtvrti metropole, dosud dobíjecí infrastruktura pro elektrická auta zcela chyběla. Projekt Elektromobilita ČEZ v současnosti nabízí dobíjení v 52 lokalitách po celé České republice.

„Elektrický pohon považujeme za budoucnost pražské dopravy. Rádi proto poskytneme zázemí dobíjecí stanici projektu Elektromobilita ČEZ a jeho zákazníkům. Věříme, že během dobíjení u nás naleznou veškerý komfort,“ říká Roman Lain, managing director společnosti Tower Park Praha, která jednu z pražských dominant provozuje.

„Jsme potěšeni, že naše pražská síť dobíjecích stanic se rychle rozrůstá. Vzhledem k velice rychlému rozšíření elektromobilů na území metropole cítíme velký potenciál pro rozvoj našich aktivit, elektromobilita se tady stává přirozenou součástí dopravy. Připravujeme proto další kroky, které řidičům elektromobilů výrazně usnadní každodenní pohyb po městě,“ dodává Tomáš Chmelík, manažer útvaru čisté technologie ČEZ.

V metropoli dnes funguje celkem 20 veřejných dobíjecích stanic Elektromobility ČEZ – jedna rychlodobíjecí a 19 klasických. Dnes otevřená stanice pod žižkovskou televizní věží je současně premiérovým veřejným dobíjecím místem pro elektromobily na území této městské čtvrti.

Základní verze dobíjecí stanice je osazena třífázovou zásuvkou 32A typu Mennekes a standardní jednofázovou zásuvkou 16A. Maximální dobíjecí výkon činí 22 kW, dobití většiny kapacity baterie elektromobilu prostřednictvím třífázové zásuvky si vyžádá cca 2-3 hodiny. Uživatel se identifikuje jedinečnou ID kartou, která je spojením mezi poskytovatelem a klientem.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Docela jsem se na dobíjecí stanici v této lokalitě těšil, nicméně, tato stanice je pouze dalším důkazem, že to ČEZ nemyslí s elektromobilitou moc vážně - za závorou, 30Kč/h... V centru Prahy neexistuje volně přístupná stanice, bohužel...

Obrázek uživatele Radovan

To mně teda ty 3,6 kWh, co nabiju do Peugeotu Ion z tohohle stojanu za hodinu, vyjdou pěkně draze.

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 83 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 37 tis. km (51 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, p ...

Tomu co píše ty tiskový zprávy, že to není blbý! To jsou tak hrozný kecy starý babičky tak trapný že se to nedá vůbec číst.
Čekal jsem rychlonabíječku. A oni tam dali jen zásuvku! To jsou však kre....

Obrázek uživatele Radovan

Legrace je, že jsem kolem té věže o víkendu šel a stanice si tam nevšimnul. Až později na webu ČEZu. Protože asi v rámci estetiky je místo tradiční bílozelené vyvedena v bílošedé, lehce zanikající mezi ostatním mobiliářem (květináče, zídky, zábradlí).

---

Elektromobily Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 83 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý pro ženu, najeto 37 tis. km (51 celkem), elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000, p ...

Obrázek uživatele ozana

Je to jak nějaké maskování. Jakoby zářící zelenou zakázali památkáři nebo co.

Doufám, že nemají v úmyslu za pár milionů přebarvit všechny stojany na šedo.

---

Jezdím na proud, najeto 97 tisíc km. G-E STROMOS 8+ let a 100 tisíc km.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?