Zero představuje speciální elektromotorky pro policii

Jan Horčík - 19 Únor 2013

Společnost Zero Motorcycles vstupuje do roku 2013 s vervou. Nejen, že nedávno představila nové modely elektromotorek. Aktuálně odhalila také speciální policejní verzi populárního modelu elektrické motorky Zero DS.Elektromotorka Zero DS v policejní verzi

Elektromotorka Zero DS ve speciální policejní úpravě
foto: Zero Motorcycles

Kalifornský výrobce elektromotorek Zero Motorcycles představil speciální policejní verzi své elektrické motorky už před rokem.

Zájemců policejních, bezpečnostních a dokonce i vojenských kruhů byl překvapivě vysoký, a tak letos se speciální verzí modelu DS opět neváhá. K tomu přibude i speciálně upravený model S.

Modely Zero S Police/Security and Zero DS Police/Security byly upraven zvlášť pro využití policií a bezpečnostními agenturami. Podle Zero Motorcycles mají o stroje zájem nejen sbory v , ale také v Evropě, Jižní Americe a Asii.

Policie si pochvaluje, že elektromotorky Zero jsou spolehlivé, manévrovatelné a ekonomicky výhodné. Zero proto přímo spolupracuje s některými agenturami na dalším rozvoji úprav. “Je to pro nás obrovská čest,” říká v tiskovce John Lloyd, vice prezident globálních prodejů společnosti.

Elektromotorky této značky si už vyzkoušely policejní sbory v Londýně, Santa Cruz, San Jose, Monterey a dalších městech. Speciální policejní verze jsou především vybaveny mnohem větším počtem zavazadlových prostor, LED světel, sirénou s mikrofonem, ochrannými rámy, případně rychlodobíječkou CHAdeMO (dobití během hodiny).

Na jednoho dobití zvládne elektromotorka typu DS ujet ve městě téměř 200 km. Streetová verze S dokonce ještě o 15 km víc. Na dálnici je to pak zhruba polovina.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station