Závodní hybridy Toyota mají před sebou pernou sezónu

redakce - 26 Červenec 2013

Tým Toyota Racing právě potvrdil své plány na zbytek sezóny světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA. Tým rozdělí své aktivity mezi nadcházející sezónu WEC 2013 a vývoj vozu ve specifikaci 2014, aby optimálně využil veškeré prostředky, které má k dispozici.auto závodní hybrid Toyota TS030 hybrid

Závodní hybrid Toyota TS030 už má za sebou řadu úspěchů. A třese se na další.
foto: Toyota

Vůz č. 8 (sestava Anthony Davidson, Sébastien Buemi a Stéphane Sarrazin), který je vedoucím vozem Toyota TS030 HYBRID v rámci šampionátu, bude proto nasazen v Sao Paulu (1. září) a Austinu (22. září).

Alex Wurz a Nicolas Lapierre se zaměří na vývoj vozu ve specifikaci 2014, včetně testování a simulací, zatímco Kazuki Nakajima bude pokračovat v obhajobě titulu v rámci seriálu Super Formula, stejně tak jako závodění v podnicích série Super GT.

Toyota se světového šampionátu vytrvalostních soutěží FIA poprvé zúčastnila již v roce 1983. Vozy Toyota se v minulosti zúčastnily 14 závodů 24 hodin Le Mans, kde bylo nasazeno celkem 38 vozů této značky.

V roce 2012 se Toyota k vytrvalostním soutěžím naplno vrátila s hybridním vozem TS030 HYBRID v kategorii LMP1. Tento vůz získal své první vítězství v září 2012 v podniku Šest hodin v Sao Paulu, tedy teprve ve třetím závodu, kde byl nasazen, a pokračoval trojicí vítězství v šesti závodech, kterých se v roce 2012 zúčastnil.

V roce 2013 tým získal druhé a čtvrté místo v závodu 24 hodin Le Mans, čímž Toyota vyrovnala své dosavadní nejlepší výsledky. Podvozek závodního speciálu navrhla a zkonstruovala společnost Toyota Motorsport GmbH (TMG), kde má závodní tým své sídlo.

TMG je někdejší domovskou základnou továrních týmů Toyota světového rallyového šampionátu a Formule 1. V letech 1998-99 TMG rovněž zajišťoval konstrukci a provoz vozu Toyota TS020 Le Mans.

TMG nyní kromě zajišťování zázemí továrního týmu v motoristických soutěžích sleduje nový směr coby poskytovatel „high-performance“ konstrukčních služeb třetím stranám, stejně tak jako pro vozy automobilky Toyota.

tisková zpráva
 

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineKariéra EVC Group