Závodní elektromobil Toyota chce obhájit titul

Jan Horčík - 06 Červen 2013

Elektromobil TMG EV P002 společnosti Toyota Motorsport GmbH úspěšně zahájil testování před obhajobou titulu v mezinárodním závodu do vrchu Pikes Peak, který se uskuteční 30. června 2013.auto elektromobil závodní Toyota TMG EV P002

Závodní elektromobil Toyota TMG EV P002
foto: Toyota Racing

Vůz dorazil do Spojených států již počátkem května a mezitím prodělal výrazné modifikace v sídle týmu TOYOTA Racing Development v Salisbury (Severní Karolína) kvůli zlepšení aerodynamických vlastností.

Upravený speciál, jenž využívá i vylepšený elektrický pohon TMG, prodělal minulý týden zkoušky na trati Carolina Motorsports Park, kde jej pilotoval vícenásobný vítěz z Pikes Peak Rod Millen, jenž se za volantem TMG EV P002 pokusí obhájit titul v kategorii elektromobilů.

Dvoudenní testování za podpory konstruktérů z TMG a TRD USA se zpočátku zaměřilo na pohodlí pilota a kontroly systémů.

Úspěšné testování se brzy poté zaměřilo na hodnocení nastavení, společně s úpravami aerodynamiky, hnací jednotky a chladicí soustavy; analýzu prodělala i nová brzdová soustava s keramickými brzdami.

Elektrické pohonné ústrojí TMG, nyní o výkonu 400 kW s točivým momentem 1200 Nm, běželo po celou dobu zcela bez problémů. Výsledkem nasazení nového aerodynamického paketu je trojnásobný celkový přítlak. K celkovému zlepšení jízdních výkonů přispěla i nižší hmotnost vozu oproti loňské verzi.

Rod Millen: „Vyvážení bylo velmi dobré a vůz se za každé situace choval předvídatelně. Tento závodní speciál je skutečně jedinečný a každé chvilky za volantem si opravdu cením. Měl jsem možnost seznámit se s novými schopnostmi elektrického pohonu a zakusit, jak se mění chování vozu v průběhu celého závodu. Přestože pneumatiky měly na konci již to nejlepší za sebou, vůz byl stále rychlý a kontrolovatelný. Nyní se těším na to, až budu poprvé pilotovat elektrický závodní speciál na Pikes Peak.

Steve Wickham, viceprezident TRD USA, zodpovědný za podvozek: „Dosavadní spolehlivost a výkony nám dodávají sebedůvěru. Rod je s vozem velmi spokojený a již se těším, jak se ukážeme na kopci v porovnání s loňským rokem, a zejména pak se silnou konkurencí dalších elektromobilů. Vícenárodnostní tým TRD a TMG pěkně spolupracuje, což je pro mne jako manažera týmu zcela zásadní, zejména zvážíme-li vysokou psychickou i fyzickou náročnost programu na Pikes Peak pro všechny z nás. Zdá se, že všechna individuální zlepšení vozidla v otázkách přítlaku, brzdění i hnacího ústrojí společně dobře fungují. Tým je nyní připraven zhostit se největšího úkolu; všichni si moc přejeme udržet titul v kategorii elektromobilů.

Další fází příprav budou první testy na Pikes Peak ve dnech 15.-16. června, ještě před samotnou akcí, která se koná 30. června.

TMG EV P002 – Technické specifikace
Jízdní výkony

Maximální rychlost: 230 km/h
Nejvyšší točivý moment: 1200 Nm
Nejvyšší výkon: 400 kW
Max. otáčky: 6000 ot/min

Hnací ústrojí

Elektromotory: 2 axiální indukční
Invertor: 2x invertor TMG
Převodový poměr: 3,13
Převodovka: Jednorychlostní redukční převodovka
Akumulátor: Lithium-keramický
Kapacita akumulátoru: 42 kWh
Mimopalubní dobíjení: stejnosměrným proudem

Rozměry

Délka: 410 cm
Výška: 104 cm
Šířka: 179 cm

tisková zpráva
 
Obrázek uživatele honza.t

Akumulátor: Lithium-keramický nový typ akumulátoru na bázi Lithia?
VOLAR-e
http://youtu.be/fJSMUXFwC8E

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% onlineŘízení stanic pro elektromobilyKariéra EVC Group