ZÁŘÍ 2015: elektromobil BMW i3 se v USA dostal do první trojky

Jan Horčík - 06 Říjen 2015

V září se v prodalo 10 134 aut do zásuvky. Výrazně překvapil elektromobil BMW i3, který se usadil na 2. místě s 1710 prodanými kusy.auto elektromobil BMW i3 fluid black

Elektromobil BMW i3 v nové barvě "fluid black"
foto: BMW

Nejprodávanějším elektromobilem ve Spojených státech zůstává v září 2015 i nadále Tesla Model S s přibližně 2500 prodanými kusy. Zmíněné BMW i3 je na druhém místě a na třetím pochopitelně Nissan Leaf (1247).

BMW i3 vypichujeme z toho důvodu, že proti srpnu (792) i většině předchozích měsíců jde o více než dvojnásobný nárůst počtu prodaných kusů.

Americké prodeje elektroaut, tedy plug-in hybridů a elektromobilů, nebyly v září špatné, ale nedosahovaly rekordních květnových (11 540) a červnových (10 364) hodnot. Také celkové roční prodeje jsou zatím o něco nižší, než za minulý rok (82 404 vs. 90 626).

Může za to velmi pravděpodobně čekání na tři klíčové novinky: aktuálně představený Tesla Model X (za září prodáno 6 kusů), nový Nissan Leaf a nový Chevrolet Volt.

Všechna tři auta už se pomalu dostávají na trh, ale reálně se u zákazníků objeví během následujících týdnů a měsíců. Navíc se dají opět očekávat i silné vánoční prodeje.

Celkově to ale letos vypadá v USA spíš na stagnaci nebo dokonce mírný pokles trhu s auty do zásuvky. V roce 2014 se jich tam prodalo 120 000.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Možno mohlo byť v článku spomenuté že síce v USA klesol predaj hybridú oproti minulému roku ale predaj 100% elektro naopak zase slušne narástol a to medziročne zatial o cca 25%... ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to je jako s titulkou i3 ... prostá libovůle a důvody si čtenáři odvoď sám ;)

Obrázek uživatele honYa

Možná se nás marketingová oddělení snaží zatáhnout do nějaké dezinformační války, protože z jedné strany slyším per huba posměšky, jak to BMW přestřelilo, z druhé jsou zde oficiální čísla výrobce. Neznám mez pro rentabilitu výroby i3, ale rozhodně bych netvrdil, že se to auto po světě neprodává. Možná ti posměcháři reagují na prodeje v ČR, ale to je pak hodně zavádějící...

---

honYa

Obrázek uživatele Josef

V ČR se moc neprodává, ale jinde nestíhají vyrábět. To mi říkal prodejce BMW.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

keci pepane

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

cože???

electricdrive.org/index.php?ht=d/sp/i/20952/pid/20952

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Předpokládám, že ta tabulka zobrzuje světový prodej, protože odpovídá číslům světového prodeje.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nezobrazuje, jsou to data jen z USA. Asi vás spletl počet prodaných HEV(Prius,Insight), který může připomínat celosvětové prodeje PHEV/BEV. Ale příliš nechápu, čemu se pisatel na kterého reagujete diví, protože prodeje PHEV/BEV z jeho odkazu se celkem shodují s těmi uvedenými v článku. Insideevs.com pracuje i s kvalifikovanými odhady, a ty se mohou od těch na electricdrive.org lišit ...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jo celkem tak nejak zhruba ano, ale jinak opravdu každý číslo jiný :) a ted si veřte tomu


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil