Z obyčejného kola elektrokolo? Jednoduše a rychle!

redakce - 22 Říjen 2015

Přestavby klasických jízdních kol na elektrokola jsou oblíbenou kratochvílí cyklonadšenců a kutilů. Pro běžné uživatele je určen go-e ONwheel. Skvělé zařízení, které z běžného kola udělá elektrokolo za pár vteřin.Díky uložení motoru těsně za středem kola si stroj udržuje i dobré vyvážení

Díky uložení motoru těsně za středem kola si stroj udržuje i dobré vyvážení.
foto: go-e

Nejrůznějších sad s jejichž pomocí lze běžné jízdní kolo přestavět na eletrokolo se u nás prodává celá řada. Často jde ale o složité stavebnice, které navíc nejsou vůbec levné. A leckomu se pak nakonec spíš vyplatí koupit rovnou nové elektrokolo.

S geniálním nápadem na jednoduché zařízení, které prakticky z každého jízdního kola umí udělat elektrické během vteřin, přišel podnikatel Frank Fox, dnes usazený v Rakousku. Jeho stavebnice má jen dvě části: baterii a motor. První instalace probíhá jednoduše a je hotova během ani ne pěti minut. Všechny další už jen pár sekund.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Může mi někdo říci, jestli to taky někdo u go-e objednal a dostal? Já už čekám na go-e ONwheel 4 měsíce od zaplacení a stále výmluvy, že už to posílají. Údajně se z nich kouří jak makají. Už ztrácím naději, že to svý objednaný go-e nebo svý Éčka někdy uvidím. Podle TV Nova jsem blbec nakonec a palec dolů pro go-e. :(

Obrázek uživatele honza.t

Dvě velké výhrady
1- Třecí pohon znatelně zkracuje životnost pneu
2- Když je vozovka mokrá / zablácená, nebo jsou na ní prostě jen nečistoty, třecí pohon začne prokluzovat .

Obrázek uživatele Radovan

No říkejte si co chcete, ale po 2 letech zkušeností mohu prohlásit, že skladáčka elektrokolo Agogs Silver Go je prostě super. A pokud za něj nechcete dát za nové 35 tis. Kč, tak ve výprodeji začínají teď na podzim skládačky u ekolo.cz na 18. Situace se mění denně. Já ho pořídil předváděcí z výstavy za 17 v době, kdy nové stálo 31.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 2/2014 najeto 44 tisíc km, elektrokolo Agogs Silver Go, domácí FVE, ohřev vody solárními panely, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu najeto 11 tis. km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Mám to objednané jako Early Bird a do měsíce by to mělo dorazit. Baterka se mi zdá slabá, takže si udělám vlastní frog baterii s trojnásobnou kapacitou pro svou skládačku. Potom dám vědět, jak to jezdí.

Jako hlavní výhodu vídím to, že lehce vrátím kolo do původního stavu. Zbydou jen kabely a držák motoru. A můžu jezdit bezmotorově.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

VIDEO OD ORIGINÁLU...
youtube.com/watch?v=nj9BnNeMAfQ
ŽÁDNÝ BÉČKO...

Na prvý pohľad to vyzerá super. Nepáči sa mi (ak som to správne pochopil), že bicykel je poháňaný cez trecí prevod priamo na plášť kolesa. To sa bude často opotrebovávať. A asi to má aj nižšiu účinnosť ako by mohlo mať cez reťaz.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Opotřebení pláště je prý dvojnásobné proti běžnému. Třecí váleček prý vydrží 5000km a pak ho lze svépomocí vyměnit jako náhradní díl.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hej, ale za takú nízku cenu za motorček (600€), sa dá predsa oželieť nižšia účinnosť, zvýšené opotrebenie plášťa na kolese a relatívne častá výmena tej priľnavej časti. Nie? :)

Keď by som chcel dať 600-700€ za Ebike, tak radšej toto:
http://www.aliexpress.com/item/Hot-sale-BBS02-8fun-bafang-48v-750w-mid-crank-drive-motor-ebike-kit-48v-11ah-Samsung/32282087344.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

600Euro se vám zdá málo? mně tedy určitě ne
pokud to byla ironie tal se omlouvám

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

málo - 600€? - to bolo myslene s totálnou iróniu

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

Půjčte si elektromobil TeslaPůjčte si elektromobil Tesla Model X!Prodej pneu 100% onlineEVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC Group