WAVE Trophy 2016 - velké setkání elektromobilů z celé Evropy

Jan Horčík - 11 Únor 2016

Stovky elektromobilů z celé Evropy se sejdou na další velké jízdě WAVE Trophy 2016. Společně ujedou přes 1600 km skrze tři státy.auto elektromobily WAVE Trophy

Už několik let se díky Louisi Palmerovi setkávají elektromobilisté z celé Evropy při cestě napříč kontinentem
foto: WAVE Trophy

WAVE Trophy 2016 se uskuteční během června 2016. Odstartuje 11. června v Bremerhaven v severním Německu a bude pokračovat do Francie. Konvoj elektromobilů se zastaví u budovy Spojených národů v Ženevě.

Cíl bude v poblíž Basileje ve Švýcarsku, kam by auta měla dorazit 18. června. Účastníci cesty se zastaví v celkem 60 městech. V minulém roce se cesty zúčastnilo 577 elektromobilů.

Účastnili se i zástupci z České republiky, ale třeba také Turecka, Indie, Itálie, Anglie, SLovenska a mnoha dalších zemí. Zakladatelem WAVE Trophy je Louis Palmer.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele EKOLO

Pane Horčíku, loni jelo 90 vozů. Trochu o tom vím, jezdím každoročně jako technická podpora pro nabíjení. Přes 500 vozidel bychom nabíjet nezvládli.
Pokud někoho bude zajímat jak to probíhá, může sledovat naše weby. Jsou tam nějaké fotografie. Letos je přihlášeno zatím 40 vozidel, počítáme, že jich pojede opět něco kolem stovky.
Jsou ještě volná místa, kdo by měl zájem, může se mi ozvat. Mám zajímavou nabídku. Více třeba osobně na AMPERu.

---

Jaromír Vegr - EKOLO elektromobily

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pojeďte do Brna na Amper a Perspektivy e-mobility VIII... :-)

www odbornecasopisy cz/seminare-konference/smery-a-trendy-vyvoje-vozidel-infrastruktury-a-legislativy--70

Obrázek uživatele ozana

aktivní odkaz:
Perspektivy e-mobility VIII

---

Jezdím na proud, najeto 75 tisíc km. G-E STROMOS 7,5 let a 75 tisíc km.

Obrázek uživatele Radovan

Rozkaz! Přihlášen.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 59 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 20 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

mě by se líbilo, kdyby příští cesta vedla přes ČR. V Německu by si nabili. V Praze by se všichni sešli u trvale obsazené nabíječky ČEZu v Duhové ul, kde permanentně stojí auta ČEZu , která nenabíjí ale jen tam "parkují".. No a pak by se museli všichni někde nabít a vrátit zpět do Německa, protože tudy cesta nevede... :) Pouze Tesla by to s lehkou nohou mohla dát do Bratislavy (nebo pokud by zrovna fungovala nabíječka v Brně). Hlavně by bylo fajn, kdyby taková cesta byla mediálně sledovaná - by se mi líbily ty komentáře... :)

---

cca 180tis km na elektřinu - www.qauto.cz

Obrázek uživatele PaRi

Onehdá jsem čučel na noční satelitní snímek Severní Koree. Její hranice vykreslovala jen tma v záplavě světla okolních zemí. Stejně vypadá ČR ze satelitu, pokud se nasadí na objektiv filtr 'ev nabíječky'. :-/

Křižík, Sousedík, ... ti by valili bulvy, kam jsme to 'dotáhli'.

Obrázek uživatele Radovan

No minule byla podle kolegy, co to jel, ostuda s nabíjením akorát v městech ČR.

---

Elektromobil Peugeot Ion nový od 4/2014, najeto 59 tis. km, od 5/2016 druhý ojetý Peugeot Ion pro ženu, najeto 20 tis. km, elektrokolo Agogs SilverGo od 10/2013, domácí FVE 3,6kWp od 9/2009, ohřev vody solárními panely Vaillant od 6/2010, vlastní studna od 1999, dřevodům sendvičový panel od 2000.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

tyoe to sou zprávy .. A co takhle dát sem alespoň MAPU !!

wavetrophy.com/en/wave-2016/route2016/

cospak sraz EV, ale tohle je hodne zajimave pro evropskeho Elektromobilistu :) aneb od pristiho roku bude v EU Opel Ampera E coby prevleceny Chvi Bolt, myslim ze spousta lidi mozna zajasa

http://www.automnews.com/?p=366774

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Není moc nacionalistický tahat do evropy ameriku a už vůbec její temnou stranu gm .... Tesla je výjimka, průkopník a správná automobilka, tu ANO. Uvědomte si že polovina země je už německá ...

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Ochrana proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.


EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicNabíječky elektromobilů CircontrolKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online

Newsletter