Vozy Škoda Auto poznají kdy a kde jste a nabídnou třeba výhodné tankování u blízké benzinky

redakce - 07 Prosinec 2020

Škoda Auto přichází s novou službou. Řidiči vybraných modelů mohou v Česku využívat palubní infotainment k přístupu k různým výhodným nabídkám na základě polohy vozu.Jakmile se řidič zaregistruje do aplikace Marketplace, program analyzuje jeho návyky, trasy a každodenní rytmus. Poté mu sestaví nabídky na míru - přizpůsobené jízdní situaci, ročnímu období nebo dokonce počasí.

Jakmile se řidič zaregistruje do aplikace Marketplace, program analyzuje jeho návyky, trasy a každodenní rytmus. Poté mu sestaví nabídky na míru - přizpůsobené jízdní situaci, ročnímu období nebo dokonce počasí.
foto: Škoda

Tyto služby, založené na spolupráci s různými partnery, vychází z aktuální pozice vozu a dalších parametrů, jakými jsou stav paliva v nádrži nebo počasí venku. Infotainment tak například v případě potřeby doplnění paliva zobrazí nejbližší partnerské čerpací stanice a jejich dostupné individuální výhodné nabídky a slevy.

Na základě stejného principu mohou řidiči vozů značky Škoda zajet do automyčky, v budoucnu budou informováni i o speciálních nabídkách supermarketů, hotelů, restaurací a mnoha dalších partnerů.

Aplikace Marketplace upozorní zákazníky značky Škoda na speciální nabídky a slevy prostřednictvím infotainmentu. Pokud auto například potřebuje doplnit palivo, infotainment upozorní řidiče na nejbližší partnerskou čerpací stanici a její výhodné nabídky.

Nabídka se objeví na hlavním displeji vozu a řidič ji dotykem prstu přijme. Palubní navigace následně vypočítá nejlepší trasu na místo, kde je nabídka k dispozici. Než tam řidič dojede, přijde mu na mobil email s čárovým nebo QR kódem. Ten uživatel naskenuje při placení a tím nabídku uplatní.

Jeden z partnerů, kteří se do projektu zapojili a umístili své nabídky do nového digitálního prostředí Marketplace, je síť čerpacích stanic OMV. Zákazníci zde budou moci čerpat řadu výhod – slevy na paliva nebo zvýhodněné nabídky na nápoje.

Když trasa vede kolem partnerské čerpací stanice či supermarketu, jsou řidiči vozu značky Škoda upozorněni na dostupné speciální nabídky, které jim umožní rozhodnout se spontánně, zda chtějí například zajet na svůj pravidelný nákup.

Infotainment v nabídkách zohledňuje nejen údaje o vozidle, jako například stav paliva, nýbrž také další parametry, jako jsou souřadnice GPS a informace o počasí. Na základě toho budou uživatelům vždy poskytovány ty nejužitečnější individuální návrhy dle místa, kde se aktuálně nachází.

Aplikace je už teď k dispozici v nejnovějších verzích infotainmentu vozidel modelových řad Scala, Kamiq, Superb, Karoq a Kodiaq. Další modely budou následovat. Zákazník musí před použitím služby aktivovat ŠKODA Connect a zaregistrovat se na ŠKODA Marketplace.

Jakmile se řidič zaregistruje do aplikace Marketplace, program analyzuje jeho návyky, trasy a každodenní rytmus, aby mu sestavil nabídky na míru. Do té doby budou uživateli poskytovány obecné nabídky určené všem.

Po „fázi učení“ trvající až tři týdny, pak aplikace zobrazuje nabídky specifikované pro jednotlivé uživatele na základě jejich zvyků, jízdní situace, ročního období nebo dokonce počasí. Kdykoli jsou k dispozici nové nabídky, je uživatel informován prostřednictvím palubního infotainmentu.

Uživatel však nabídky může v aplikaci sám prohledávat a vybírat z nich. Služba Marketplace začíná nejprve na domácím trhu Škoda Auto, přičemž zahraniční trhy budou následovat. Mezi současné partnery patří řetězec čerpacích stanic OMV, provozovatel ručních automyček Automyčka Express a síť ovocných barů Fruitisimo. Seznam partnerů se neustále rozšiřuje. V budoucnu přibydou i hotely a restaurace.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele PaRi

No tak to je snad ta poslední funkce, která mi u auta, a speciálně u Škodovky, chybí :-/

Co takhle si dát napřed do pořádku vaše slavné nové MyŠkoda, které opět nedokázalo vypnout nabíjení v nastavený čas. Teď jsem ještě zvědav, jestli se vůbec spustí to noční. Kdysi se to mlelo zimní x letní čas, což se dalo doladit, tohle je ale tvrdší oříšek.

PS: Doporučíte mi nějaké slušné programovatelné spínací hodiny na cca 240V/10A

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)

Pokud mate auto v dosahu wifi, doporucuji smart switch sonoff pow. Muzete spinat 16A, pres wifi vidite vykon, celkovou energii a mate prehled s historii a notifikace.
https://www.smart-switch.cz/chytre-spinace/sonoff-pow-r2/

Obrázek uživatele PaRi

Děkuji!
Jinak... samozřejmě, že se nabíjení nespustilo. Ale už mě po třetí otravovala jejich apka, ať si vyberu servisního partnera. :-/

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)

Obrázek uživatele Radovan

Toho samozřejmě musíte mít. Páč když elektromobily momentálně nehoří, tak se furt kazí a stojí v servisu. Aspoň ze spalovacích aut má Škoda tuto staletou zkušenost :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 91 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 42 tis. km (56 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Je otázka: Chci, aby mě krom mobilu sledovalo auto? Dokud jsem měl služebák, tak jsme měli elektronickou GPS jízdní knihu, výsledek byl, že většina lidí, co ty služebáky ve firmě měla i k soukromému použití si nakoupila zážitková auta - už jen, aby mohli odjet na dovolenou bez dohledu velkého bratra - mít soukromý tel a číslo beru jako samozřejmost, prostě dovolená, nebo chci soukromí, vypínám pracovní simku.

---

Přesně tak. Vypadá to na začátek konce soukromých jízd služebákem.
Sic v lupínkovi to je taky, jen ale level nula tečka dva, tj bez těch globálních divočin se zpětnou vazbou na GPS, kromě dvou - pozná, že su doma, hezky zahraje a umožní funkci časovače nízkého tarifu AC nabíjení (skvělá fičura); no a také až do 500m vzdušnou čarou před známou nabíječkou zahraje nastavitelnou melodii. Takže co a kde se děje s gps daty vlastně neřeším.

---

Elektronům Zdar!
Nyní Leaf40 dojezd dostačující při rychlosti 25tkm/rok (již pětkrát jsem nabil do plna během 40+tkm).

Tak hlavní je ovečky kontrolovat, kdepak holenkové, že by jste si jezdili kde a kdy a ještě k tomu s kým a s čím chcete. Hezky BEV, pod kontrolu a pokud bude vyhodnoceno, že jste z A do B nejeli nejefektivnější a nejkratší trasou, tak hezky pokutečku zaplatit, že jste nebyli dostatečně ekologicky efektivní.

---

Tobě to už leze na mozek.
Tohle vypotit mohl fakt jen VrchoL.

---

Fanda do elektromobilů, také prodej, montáž a instalace nabíječek EV a Fotovoltaických elektráren od roku 2006.
Najeto s e-Golfem 128 tisíc km s e-Kona zatím 25 tisíc km. kontakt e-LUKY@email.cz

Nabíječky mám na EVmapa.cz - Rousínov, Pardubice, Bouzov, Moravská Třebová, Kroměříž, u Veselí nad ...

Hyn sa hukáže...do konce desetiletky se budeme divit

---
Obrázek uživatele Anonym123

akosi nerozumiem - auto (niekde idúce/stojace) zistí kde sta VY osobne ...
myslím, že by malo byť auto POZNÁ KDE JE a vodičovi poinúkne ... výhodné, certifikované,

Obrázek uživatele Joe

Dofám, že polohu poznají i při odcizení auta a nabídnou druh obušku, pouta a společnost zásahové jednotky ...

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Obrázek uživatele Anonym123

zlodejské ľudské práva zakazujú sledovanie osôb, ktoré neoprávnene používajú ...

Ach, zas dalsia reklama?

Ach, zas dalsia reklama?

Ve zkratce. Škodovka vás bude masírovat reklamama i za volantem.

---

30 tis km elektricky od roku 2018


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol