Voxman Wattman: elektrický cruiser s výkonem 200 koní

Jan Horčík - 03 Prosinec 2013

V roce 2001 koupil jistý Gildo Pallanca Pastor krachující francouzskou automobilku Venturi. Na pomoc povolal designéra Sachu Lakice a s jeho pomocí navrhnul roztodivná elektrická vozítka. V roce 2010 si pořídil další hračku/značku - francouzského motocyklového výrobce Voxan.auto Voxman Wattman elektrický cruiser

Elektromotorka Voxman Wattman - plně elektrický cruiser
foto: Denis Boussard / Voxan

A nejspíš už tušíte, co se stalo dál. Ano, marocký podnikatel Gildo Pallanca Pastor opět zapojil do práce designéra Sachu Lakice, který navrhnul nový elektrický stroj. Tentokrát elektromotorku Voxan Wattman. Elektrický cruiser o výkonu 200 koní se aktuálně představil na motosalonu v Paříži.

Elektrická motorka nabízí 200Nm točivého momentu od 0 do 10 500 otáček. Z 0 na 160 km/h zvládne akcelerovat během 5,6 vteřiny, z 0 na 100 km/h během 3,4 vteřiny. Z 0 na 80 % se dobije pod 30 minut díky konektoru Combo II. Baterie o kapacitě 12,8 kWh vystačí na 180 km jízdy.

auto Voxman Wattman elektrický cruiser

foto: Denis Boussard / Voxan

Není to ale jen elektrický pohonný systém, který dělá z Wattmana revoluční stroj. Doplňují jej totiž i další vyspělé komponenty, např. 18" karbonová kola nebo brzdový systém Beringer 4D. Rám je vyrobený z hliníku.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Jolinar

a ma to i cenovku anebo je to jen koncept?

Obrázek uživatele Jan Horčík

Cenovku to nemá, spíš jde zatím jen o koncept.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol