Volvo a Uber spolupracují na vývoji robotických aut

Jan Horčík - 22 Srpen 2016

Švédská automobilka Volvo a Uber, nejcennější start-up světa, se dohodli na spolupráci v oblasti vývoje robotických aut. Do podniku vloží $300 mil.auto Uber logo ridesharing sdílení aut

Americká společnost Uber má dnes už globální působnost. V řadě zemí se ale proti ní objevují protesty.
foto: Uber

Že Volvo chce robotická auta, především kvůli bezpečnosti, je známo. Nová aliance s carsharingovou službou Uber je ale překvapivá i přesto, že se šéf Uberu nedávno po Tesle chtěl půl milionu robotických aut.

Je pravděpodobné, že Uber jednal v této věci s celou řadou automobilek. Švédskou automobilku Volvo vlastní čínský konglomerát Geely - možná i to hrálo roli. Spolupráce s Uberem začne vývojem robotické verze nového XC90.

Uber tato auta nakoupí a následně je doplní o systém autonomního robotického řízení. Pro Uber jsou robotická auta dalším stupněm vývoje a klíčem k budoucnosti.

Podobně to vidí i další globální firmy jako Google či Apple. Zatím nejdále je v tomto ohledu pravděpodobně Tesla, která slibuje plně robotická auta už během následujících dvou let. Už dnes provozuje asistenční systém autonomní jízdy Tesla Autopilot.

Zpět na HybridPřidat komentář

VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol