Volvo připravuje hasičský vůz na elektřinu i elektrický trajekt

Jan Horčík - 14 Únor 2019

Volvo Penta, součást skupiny Volvo, pokračuje v elektrifikaci podobně, jako další divize. Připravuje elektrický hasičský vůz i trajekt.koncept elektrického hasičského vozu Rosenbauer Concept Fire Truck (CFT)

Koncept elektrického hasičského vozu Rosenbauer Concept Fire Truck (CFT). Zatím není zcela jasné, zda půjde o plně elektrický, nebo plug-in hybridní pohon.
foto: Volvo Penta

Švédský průmyslový výrobce dnes pracuje na osobních elektromobilech (Volvo Polestar 2), ale také elektrobagrech, nakladačích a dalších důlních strojích, popelářských vozech, případně elektrobusech.

Na elektřinu může podle Volva jezdit opravdu téměř cokoliv. Aktuálně firma obdržela objednávky na elektrický pohon pro hasičský vůz Rosenbauer a plně elektrický trajekt do Gothenburgu.

Oba stroje by se měly objevit minimálně v testovací praxi do roku 2021. Do budoucna chce Volvo Penta a Volvo celé dál rozšiřovat spolupráci s partnery na vývoji elektrického pohonu pro různé typy strojů.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Volvo Group nepatri pod Volvo Cars, neplest si tyto dve skupiny, kazda ma jineho majitele. Aneb osobni Volva nemaji s tema nakladnima, autobusama, stavebnima, a lodnima nic spolecneho, tedy krom stejneho loga.

Obrázek uživatele Kuk

Volvo car vlastní čínské Geely a mám pocit, že podílově vloupilo i do Volvo group.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele Kuk

Ano patmatuju si to správně
https://www.investingothenburg.com/news/geely-buys-major-stake-volvo-group

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol