Volvo a LG chtějí společně vyvíjet robotická auta

Jan Horčík - 28 Prosinec 2016

Volvo už doma ve Švédsku nějaký čas robotická auta testuje. Chce je hlavně kvůli bezpečnosti a neváhá spolupracovat třeba s Uberem. A nově také s jihokorejským dodavatelem komponent LG Electronics.auto plug-in-hybrid-Volvo_V60_Twin_Engine_model_year_2016

Plug-in hybrid Volvo V60 Twin Engine se nám v testu příliš nepozdával, tak uvidíme jak si Volvo poradí s robotickými elektromobily.
foto: Volvo

Pravidelní čtenáři Hybrid.cz vědí, že LG Chem pro GM staví praktický celý elektromobil Chevrolet Bolt EV. Kromě toho dodává baterie celému zástupu světových automobilek, samotné Volvo nevyjímaje.

Spolupráce se asi seveřanům (kteří ale od roku 2010 patří Číňanům) daří, a tak ji chtějí nově rozšířit. Tentokrát se ale obracejí na LG Electronics a hodlají uzavřít strategické partnerství zaměřené na vývoj a výrobu autonomního řízení.

První robotická auta už přitom Volvo slibuje na příští rok a první elektromobily v roce 2019 (s reálným dojezdem kolem 375 km). Plug-in hybridy ale zatím Volvu příliš dobře nejdou..., ačkoliv Volvo XC90 do zásuvky se doma na severu prodává poměrně dobře.

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol