Volkswagen vybuduje v USA téměř 5000 nabíjecích stanic

Jan Horčík - 14 Březen 2018

Společnost Electrify America spravující $2 mld., které slíbil Volkswagen po aféře dieselgate investovat do nabíjecí infrastruktury v USA, představila svůj plán.auto Electrify America Volkswagen logo

Electrify America je americký "trest" Volkswagenu za aféru dieselgate.
foto: Electrify America

Volkswagen včera představil své velké plány na elektrifikaci své budoucí modelové nabídky. Kromě toho je tu ale ještě "dohra" aféry dieselgate v podobě $2 mld., které musí v USA utratit za nabíjecí infrastrukturu.

Dělá to prostřednictvím společnosti Electrifying America. Ta aktuálně oznámila, že postaví 2800 nabíjecích stanic na pracovištích a u obytných komplexů a dalších 2000 rychlonabíječek.

Zhruba 75 % z oněch 2800 nabíječek úrovně 2 bude na pracovištích, zbytek u obytných domů. Celkem půjde o zhruba 500 míst v 17 největších metropolitních oblastech:

Fresno, Los Angeles, Sacramento, San Diego, San Francisco, San Jose, Boston, Chicago, Denver, Houston, Miami, New York City, Philadelphia, Portland, Raleigh, Seattle, Washington, DC.

Electrify America bude na projektu spolupracovat se společnostmi SemaConnect, EV Connect a Greenlots, které stanice vybudují, budou je udržovat a spravovat.

Co se týká 2000 rychlonabíjecích stanic, ty vyrostou v 39 státech podél dálnic, ne dál než 192 km od sebe. Veškerá tato nová infrastruktura má být hotova do června 2019.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele M.Krupka

A u nás jim prochází všechno.

https://byznys.ihned.cz/c1-62643770-audi-cina-pokuta-845-milionu-antimonopolni

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Volkswagen I.D. Vizzion ako auto bez volantu
Video náhľad GARÁŽ.TV z autosalónu v Ženeve 2018
youtube.com/watch?v=PdQJSye7zeA

Obrázek uživatele Kuk

Amíci dupli VW na koule a ten musí vypláznout 2 milijardy a postavit kopu nabíječek. Budou to taky mi t tak bezešvě spojený se svejma autama jako to má Tesla se svejma SCH?

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

hm, 2mld na 5.000 nabijaciek, to vychadza 400.000$ za jednu.

---

50.000 km s Citroen c-zero :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Buduje, protože musí!!!!!

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hajzl, dýchá protože musí.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hehe "Veškerá tato nová infrastruktura má být hotova do června 2019" u nás by do té neproběhne ani výběrové řízení na stavební dozor :)))

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no tak to tam za vlády Trampa budou z něj vodvařený, evropan se srr do ameriky a ještě s eletrikou :))) a sám má doma kulový. To je někde něco pšaptně ne? to bude spíš vo dotacích než dobrý myšlence ;)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je spíš o té pokutičce za šméčka co dělal. Tady jsme jim šméčka prominuli, takže máme ho... nic.


10% sleva na produkty EVmotionNabíječky elektromobilů Circontrol