Volkswagen směřuje díky platformě RIO k propojené logistice budoucnosti

redakce - 06 Prosinec 2017

RIO pokračuje ve své cestě k přepravnímu ekosystému budoucnosti. Všichni zákazníci registrovaní na platformě RIO mohou s okamžitou platností bezplatně využívat první službu RIO Essentials. auto RIO Volkswagen Truck and Bus logistika fleet platforma

Platforma RIO bude v první fázi dostupná všem zákazníkům v němčině a angličtině. V budoucnu bude k dispozici v deseti jazycích: němčině, angličtině, francouzštině, španělštině, italštině, polštině, rumunštině, češtině, dánštině a nizozemštině.
foto: Volkswagen Truck & Bus

Novou digitální značkou RIO nabízí skupina Volkswagen Truck & Bus od roku 2017 otevřené cloudové řešení pro celý přepravní průmysl. Platforma RIO je základem pro možnosti konektivity všech vozidel značek Volkswagen Truck & Bus.

RIO integruje digitální služby v rámci celého přepravního a logistického ekosystému. Díky tomu jsou všichni účastníci dodavatelského řetězce poprvé vzájemně propojeni v jednotném informačním a aplikačním systému, který navíc umožňuje provádět prognózy.

Transparentní sdílení dat nebylo dosud v přepravním průmyslu často možné, neboť jednotliví účastníci používali nejrůznější izolované softwarové systémy. RIO nabízí první společné řešení, které lze použít bez ohledu na značku vozidla, resp. konkrétní telematický systém.

Stávající systémy používané jako samostatná řešení lze integrovat do platformy RIO. Za tuto technologickou inovaci získalo RIO ceny Frost & Sullivan New Product Innovation Award 2017 a Capital Digital Lab Award.

Funkce monitorování vozového parku zobrazuje a v 15minutových intervalech aktualizuje pozice jednotlivých vozidel. Zároveň lze ke každému evidovanému vozidlu zobrazit dodatečné informace, jako například identifikaci řidiče, najeté kilometry nebo hladinu paliva v nádrži.

RIO Essentials dále zahrnuje komplexní výkonnostní analýzu, která analyzuje řadu údajů o vozidle a s konkrétními doporučeními je následně poskytuje správci vozového parku. V budoucnu se bude postupně rozšiřovat nabídka dalších služeb, které platforma poskytuje, včetně specifických aplikací pro OEM a partnerských řešení.

„Zprovozněním platformy RIO jsme položili základ pro realizaci naší vize kompletně propojeného přepravního a dodavatelského řetězce. Už první služba RIO Essentials usnadňuje našim zákazníkům správu vozidel a tím i každodenní práci,“ říká výkonný ředitel RIO Markus Lipinsky.

„Každý týden se na platformě RIO objevují nové služby a upgrady a pro smíšené vozové parky našich zákazníků tak zajišťujeme podmínky, které jim umožňují ještě lépe využívat digitální možnosti v logistice.“ MAN nabízí svým zákazníkům tuto výhodu již od srpna u všech nových nákladních vozidel.

Funkce RIO Essentials jsou dostupné sériově nejen pro všechny modelové řady nákladních vozidel MAN s RIO Boxem, ale nezávisle na systému a výrobci také pro všechny ostatní zákazníky RIO. Od ledna 2018 bude navíc možné RIO Box dodatečně namontovat do všech typů nákladních vozidel s rozhraním FMS.

Především smíšené vozové parky tak dosáhnou zcela nové úrovně efektivity. Digitalizace a vzájemné propojení vozidel zajistí plynulejší přepravu a dopravu a zároveň usnadní práci speditérům a dopravcům. V budoucnu platforma RIO umožní zobrazit uživatelsky specifické informace a konkrétní doporučení pouhými několika kliknutími.

Uživatelé se s funkcemi služeb na platformě RIO seznámí prostřednictvím názorných instruktážních videí. Díky tomu je používání platformy ještě snazší. Registrovaní zákazníci obdrží kromě dodatečných informací v newsletteru i odkaz, přes nějž se dostanou na úvodní obrazovku digitální platformy.

Vedle základní služby RIO Essentials bude od počátku roku k dispozici také RIO Marketplace s dodatečnými službami. S případnými otázkami se mohou uživatelé obrátit na zákaznickou linku.

„Udržitelná optimalizace vozového parku a zlepšování výkonu jsou s cloudovým řešením RIO hračkou,“ říká Michael Küffner, který se stará o vývoj RIO Essentials.

„Náš agilní přístup nám navíc umožňuje efektivně reagovat na individuální požadavky zákazníků a náš systém odpovídajícím způsobem kdykoliv přizpůsobit. Prosazujeme otevřený a transparentní proces vývoje, do kterého se může každý přímo zapojit.“

tisková zpráíva
Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationNabíječky elektromobilů Circontrol