Volkswagen se znovu ohání miliardami eur pro budoucnost

redakce - 16 Listopad 2020

Koncern Volkswagen chce urychlit svou transformaci ještě vyššími investicemi. Půjde až o 73 mld. eur.69. kolo cyklického plánování stanovilo výši věcných investic a výdajů na vývoj elektromobility, hybridizace a digitalizace v příštích pěti letech

69. kolo cyklického plánování stanovilo výši věcných investic a výdajů na vývoj elektromobility, hybridizace a digitalizace v příštích pěti letech
foto: Volkswagen

„V koncernu Volkswagen jsme včas nastavili výhybky směrem k budoucnosti založené na elektromobilech napájených z akumulátorů a dnes jsme s našimi platformami pro elektrický pohon a našimi elektricky poháněnými modely globálním lídrem,“ říká předseda představenstva Herbert Diess.

„V nadcházejících letech bude pro nás důležité zaujmout nejvyšší postavení také v oblasti softwaru pro automobily. Pouze jako digitální koncern pro mobilitu budeme v budoucnosti schopni uspokojovat požadavky lidí na individuální, trvale udržitelnou a kompletně síťově propojenou mobilitu. Proto jsme nyní zdvojnásobili investice do digitalizace.“

Základem aktuálního kola cyklického plánování je očekávání mírného růstu globální ekonomiky v příštích pěti letech. I u jednotlivých trhů se počítá s mírným růstem s ohledem na regionální rozdíly.

Financování transformace zajistí nárůst produktivity o 30 % a úspory v oblasti administrativy. Koncern kromě toho důsledně pracuje na optimalizaci svého produktového portfolia. Málo poptávané varianty modelů, kombinace motorů a převodovek i výbavy budou staženy z nabídky.

Tím se sníží komplexnost a zvýší efektivita portfolia. Do plánů nejsou zahrnuty společné podniky v Číně, protože nejsou součástí konsolidačního celku a investice do výrobních závodů a produktů financují z vlastních prostředků.

Elektromobilita a hybridizace

Volkswagen se jako první automobilový koncern na světě zavázal ke splnění cílů Pařížské dohody o ochraně klimatu a do roku 2050 hodlá dosáhnout klimatické neutrality projektem Way to Zero.

Koncern ve svém dlouhodobém plánu pro příštích deset let počítá s tím, že do roku 2030 uvede na trh cca 70 modelů s výhradně elektrickým pohonem. Výroba 20 z nich již byla zahájena, dalších 50 bude následovat. Do konce desetiletí je navíc plánováno celkem 60 hybridních vozidel, z toho se více než polovina již vyrábí.

V rámci tohoto kola cyklického plánování se u elektromobilů uvedených na trh do roku 2030 počítá s celkovým počtem 26 milionů vyrobených vozů. Z toho 19 milionů vozů bude používat modulární platformu MEB (Modularer E-Antriebsbaukasten) pro elektromobily a velká část ze zbývajících sedmi milionů vozidel připadne na platformu PPE pro vysokovýkonné elektromobily. U hybridních modelů očekává koncern ve stejném období sedm milionů prodaných vozů.

Výrazné posílení klíčové oblasti digitalizace

V porovnání s předchozím kolem cyklického plánování se investice do digitalizace vyčíslené na 27 miliard eur zvýšily vzhledem k jejich mimořádnému významu pro budoucí konkurenceschopnost koncernu na dvojnásobek. Uvedená částka zahrnuje výdaje letos úspěšně založené organizace Car.Software, která mimo jiné vyvíjí standardizovaný operační systém pro vozidla koncernových značek.

Nový operační systém nalezne poprvé uplatnění v roce 2024 v projektu Artemis značky Audi. Vlastní podíl na softwaru tak vzroste z 10 na 60 %. Kromě toho bude v oblasti digitalizace vynaložena velká část prostředků na umělou inteligenci, autonomní jízdu a digitalizaci zásadních podnikových procesů. Tato témata budou pro úspěch nepostradatelná.

Urychlení transformace průmyslové výroby v Německu

Volkswagen svými investicemi do německých výrobních závodů posiluje jako jeden z největších průmyslových koncernů v zemi její ekonomiku a současně podporuje transformaci Německa pro trvale udržitelnější a digitálnější budoucnost s dlouhodobě zajištěnou zaměstnaností. Druhým centrem pro elektromobilitu v Německu se po Sasku stane Dolní Sasko.

V Salzgitteru investuje koncern jednu miliardu eur do strategicky významné akumulátorové technologie. Společně se švédským partnerem Northvolt vybuduje ve společném podniku v Salzgitteru provoz pro výrobu akumulátorových článků.

Jejich produkce bude spuštěna v roce 2024 a zvýší konkurenceschopnost Německa. Tím bude dosažen další důležitý milník v úspěšné transformaci divize Volkswagen Group Components, která probíhá již od roku 2015.

V jednotlivých výrobních závodech bude pokračovat realizace strategie sdružování výroby technicky spřízněných modelů vícero značek. Spolu s nárůstem efektivity výroby se tím zvýší synergie mezi značkami.

Výrobní závod Wolfsburg získá nový model. Od roku 2024 bude z jeho montážní linky sjíždět další SUV pro evropský trh. Ve Wolfsburgu se již vyrábí kompletní rodina modelů Golf ve všech variantách, Volkswagen Tiguan a SEAT Tarraco.

Volkswagen Užitkové vozy bude v Hannoveru vyrábět kromě elektromobilu ID.BUZZ také tři zcela elektrické modely SUV segmentu D pro ostatní koncernové značky. Hannoverský výrobní závod tím uspíší svou již zahájenou transformaci na elektromobilitu.

Také závod Emden značky Volkswagen rychle pokračuje v procesu transformace. Stavební práce pro přechod na elektromobilitu probíhají zcela podle plánu. Nyní byla tomuto závodu svěřena výroba druhého elektricky poháněného modelu. Kromě modelu ID.42 bude od roku 2023 vyjíždět z jeho bran také čtyřdveřový elektromobil Volkswagen Aero (zatím koncept).

Současně se z Emdenu přestěhuje výroba modelu Passat, který bude od roku 2023 vznikat v bratislavském závodě na Slovensku – společně s rodinou modelů Škoda Superb. I tento krok umožní využívat větší synergie v rámci této rodiny modelů.

Převedením výroby modelu Superb z českého závodu Kvasiny do Bratislavy se značce Škoda uvolní v České republice výrobní kapacity potřebné k realizaci jejího růstového plánu.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Cipísek D

páč Evropská komise chce urychlit přijetí nové emisní normy EURO 7 na rok 2025 BEZ VYJÍMEK !!

https://fdrive.cz/clanky/evropska-komise-chce-urychlit-prijeti-nove-emisni-normy-vyrobci-aut-jsou-v-soku-6112

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Jo a jestli to investují na zdokonalení dieslu a benzinu, tak uspějí a budou světovou jedničkou a o budoucnost se nemusí bát. Bude-li to do utopie, tak jim ani bundestag nepomůže a sociální boure budou silne.

---

No oni je normální nemci proberou, to chce jen trochu času.

---
Obrázek uživatele Kuk

Rvou prachy napravo nalevo, pak maj plný letiště plechovek co nejedou a čuměj na to jak puci. Pro rozumy si nakonec museli dojít do garáže k Rimacu protože jim ta armáda jejich inžů byla k prdu. :)))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

buhuzel tak to u nas v koncernu funguje, mame 10 teamu co spolu nekomunikuji a vyvyji jednu vec a pak se divime ze to nefunguje :D

Obrázek uživatele Kuk

Stejně jako CIA, FBI a další bezpečnostní služby před 11. zářím. Věděli o útočnících, ale nekomunikovali protože byli namyšlení kkoti.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Nadmerny naklad:
https://bilder.bild.de/fotos-skaliert/schien-den-streifen-polizisten-zunaechst-verdaechtig-dieses-merkwuerdige-gespann-fuhr-nachmittags-ueber-201579144-73955848/4,w=1280,c=0.bild.jpg


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?