Volkswagen a Ford spouštějí celosvětovou alianci, hlavním fokusem jsou zatím užitková auta

Jan Horčík - 15 Leden 2019

Aliance staví na silných stránkách obou globálních automobilek, ale nezahrnuje výměnu vlastnických podílů mezi oběma společnostmi.Volkswagen a Ford zároveň vyjadřují odhodlání zkoumat možnosti spolupráce v oblastech elektromobilů, autonomních vozů a služeb osobní mobility

Volkswagen a Ford vyjadřují "odhodlání" zkoumat možnosti spolupráce v oblastech elektromobilů, autonomních vozů a služeb osobní mobility.
foto: Ford

Prvními produkty aliance globálních automobilek Ford a Volkswagen se stanou pick-upy střední velikosti, plánované na rok 2022 a určené pro světové trhy. Dalším zamýšleným krokem jsou užitkové vozy pro Evropu. Spolupráce v oblasti dodávek a pick-upů přinese oběma společnostem širší škálu modelů a lepší efektivitu.

Dr. Herbert Diess, šéf koncernu Volkswagen, i Jim Hackett, šéf automobilky Ford, informace o alianci potvrdili. Věří, že to oběma firmám pomůže lépe tvarovat novou éru mobility.

Aliance umožní firmám sdílet náklady na vývoj, zlepšit konkurenceschopnost vozidel a zároveň šetřit na mnoha místech výrobního řetězce. Prvním krokem aliance bude to, že Ford pro obě značky vyrobí středně velké pick-upy, které půjdou na trh už v roce 2022.

Dále byl měl přijít na řadu i větší dodávky, opět od Fordu. Volkswagen se postará o vývoj a výrobu městské dodávky.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Celkem mě zaujalo, že to před chvílí řešili v Českém rozhlase.
Nevím, jestli se tam elektromobily řeší běžně, a nebo je to jen dané spojením s VW....?

Dostali zadání. Nic hlubokého v tom nehledejte.
Předtím to byla zase reklama "A je vůbec možné parkovat v Praze zadarmo?" (z jejíž tendenčnosti se mi otevírala kudla v kapse).
Ale to byla reklama na Toyotu :-D

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tesla pro pražskou pobočku hledá zaměstnance, mimo jiné servisní techniky ... :))) Kdo má zájem servisovat konečně pořádný auta :))

novinky.cz/ekonomika/494471-muskova-tesla-uz-hleda-zamestnance-pro-pobocku-v-cesku.html

Obrázek uživatele Jan Horčík

Psali jsme už před týdnem.

---

šéfredaktor Hybrid.cz


Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Livee-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.