Volkswagen dodá 420 elektromobilů e-Crafter francouzské logistické společnosti Chronopost

redakce - 19 Únor 2020

Volkswagen Užitkové vozy dodá v průběhu příštích dvou let celkem 420 skříňových vozů e-Crafter francouzské společnosti Chronopost, která se specializuje na městskou logistiku.Jde o dosud největší objednávkuz čistě elektrických vozů e-Crafter. Chronopost spoléhá na přepravu s nulovými lokálními emisemi.

Jde o dosud největší objednávkuz čistě elektrických vozů e-Crafter. Chronopost spoléhá na přepravu s nulovými lokálními emisemi.
foto:

Dceřiná firma koncernu Groupe La Poste se rozhodla pro model e-Crafter po rozsáhlých testech. Martin Piechowski, prezident společnosti Chronopost, a Heinz-Jürgen Löw, člen představenstva značky Volkswagen Užitkové vozy, odpovědný za prodej a marketing, podepsali smlouvu v Hannoveru.

Löw zdůraznil význam této objednávky pro značku Volkswagen Užitkové vozy: „Jedná se o dosud největší objednávku fleetového zákazníka požadujícího výhradně elektrické vozy, jakým je e-Crafter. Je to další důležitý krok k trvale udržitelné dopravě v centrech měst. Děkujeme společnosti Chronopost za důvěru, kterou vkládá do našich vozidel, jež budou rozvážet zásilky zákazníkům na posledním úseku doručovacího procesu.“

Model e-Crafter je klíčem k tomu, aby se přechod na lehké užitkové vozy s nulovými emisemi stal realitou a nezůstal jen utopickou vizí. Löw dodal, že e-Crafter bude mít příležitost prokázat své výjimečné vlastnosti v náročném každodenním světě městské logistiky.

Chronopost již mnoho let usiluje o čistou městskou logistiku. Od září 2019 dodává specialista na městskou logistiku zboží zákazníkům v celé Paříži flotilou vozidel používající ze 100 % alternativní pohony. Do června 2020 bude tato služba rozšířena do více než 18 francouzských měst.

„Zprovoznění flotily 100% čistých vozidel pro doručování zásilek v městských oblastech je významným krokem a velkou investicí do budoucnosti. Elektricky poháněná vozidla, jakým je i námi vybraný e-Crafter, mají nyní dostatečný dojezd pro používání ve velkém měřítku po celé Francii a umožní doručování zásilek na posledním úseku logistického procesu a další logistické služby ve velkoměstech, aniž by bylo narušováno životní prostředí místních obyvatel,“ řekl Martin Piechowski, prezident společnosti Chronopost.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Anonym123

04:20 - Recenze dodávky Maxus EV 80 H2 s vysokou střechou
porovnanie s vW
https://www.autosalon.tv/reportaze/autosalon-5/recenze-dodavky-maxus-ev-80-h2-s-vysokou-strechou

Jen tak dál. e-Crafter je z pohledu životního prostředí možná nejzásadnější EV na trhu, tyto dodávky jen po městech najíždí tisíce km týdně

Obrázek uživatele Joe

Áááááá .. Mazánek se nám nějak rozběhl ...

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station