Volkswagen chce prodat 28 milionů elektromobilů do osmi let, polovinu z toho v Číně

Jan Horčík - 22 Leden 2020

Zhruba 40 % všech prodaných aut koncernu Volkswagen se dnes prodá v Číně. Vzhledem k chystané elektromobilní ofenzívě bude tento trh pro VW ještě důležitější.auto elektromobil Volkswagen ID.Next výroba v Číně

Koncept elektromobilu Volkswagen ID.Next by měl jít do výroby v Číně ještě tento rok.
foto: Volkswagen

Za 40 let svého působení v Číně tam Volkswagen prodal už 42 milionů automobilů. Jen za minulý rok to bylo 4,23 milionu vozů, a VW ji proto považuje za druhý "domovský trh".

Aktuálně Volkswagen ohlásil, že do roku 2028 chce prodat celosvětově 28 milionů elektromobilů, z toho více než polovinu v Číně. Rok 2020 má být podle VW klíčovým rokem pro elektromobilu v Číně, stejně jako pro samotný koncern.

Letos totiž začně továrna SAIC VOLKSWAGEN v Antingu a FAW-Volkswagen ve Fo-šanu vyrábět elektromobily na platformě MEB s celkovou roční výrobní kapacitou 600 000 aut.

Do roku 2025 bude VW v Číně vyrábět 15 modelů elektromobilů na platformě MEB pod různými značkami. Do roku 2035 pak chce mít v Číně polovinu prodaných vozů elektrifikovaných.

Letos se do Číny dostanou také modely Audi e-tron a Porsche Taycan.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Kuk

off
Mitsubishi zažívá vlastní Dízlgejt. Je tam razie.
https://www.svetmobilne.cz/dieselgate-dorazila-k-mitsubishi-firma-vysetrovana-kvuli-emisnim-podvodum/8003

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Husty ty woe. Tak jen cekam kdy dorazi policejni komando i tady k nam do Okazaki kde vyrabjej Autlendry.

Trochu opozdene:
http://www.hybrid.cz/renault-potvrdil-elektromobil-twingo-ze-pro-rok-2020#comment-233053

Pár info k motoru EA 288 a čo mal VW povedal v 2018 na súde a čo ešte v koncom 2019 tvrdil na verejnosti.
https://www.tagesschau.de/investigativ/swr/vw-abgasskandal-161.html

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

PS: Evropský autodebilky jsou fhajzlu :)) Čína disponuje jedním z nejlepších umění na světě a myslím, že by to bylo oceněné celým světem. Měly bychom to udělat a uděláme to“ ;)))

https://www.novinky.cz/auto/clanek/tesla-cili-na-cinu-po-otevreni-tovarny-ukazala-auto-inspirovane-tamnim-vkusem-40310255

Vw se bojí že dopadne jako Nokia....

http://www.hybrid.cz/sef-volkswagenu-se-boji-ze-kocern-dopadne-jako-nokia-omezi-vyvoj-vodikoveho-pohonu

pokud EU se USA žádnou novou dohodu neuzavře, budeme muset jednat formou "velmi vysokých cel na jejich auta" :)))))))))))))))))))

https://www.investicniweb.cz/news-trump-eu-nemuze-jinak-nez-dojednat-s-usa-nove-obchodni-vztahy/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Vylejte si kybl studeny vody na palici.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

zapadni zpátky do rejžákoviny a vracej se už jen po kabelu jasný ;)) a hlavně sem netahej to netopejří čínský svinstvo!! :)

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Tak co zatím bude vyrábět na sklad a pak to vše odveze do číny jako elektroodpad :D

---

30 tis km elektricky od roku 2018

Koukám, že VW to hraje na všechny strany. Zatímco v technických a EV nakloněných médiích slibuje miliony aut, u politiků lobuje za revizi emisních norem a vyhrožuje zavíráním továren a konečně přes různé netechnické (ale za to masově sledové většinovou populací) kanály šíří status, že EV jsou něco okrajového, co vlastně nikdo nechce, ale bude se kvůli tomu zdražovat a propouštět.

Jenže oni mají bohužel pravdu, současná podoba a forma elektromobility je následek hysterie, tlaku politiků a lobby - takže vlastně nikdo nebude vědět kolik to auto skutečně stojí,protože všude je uvedena cena s dotací s jdou učiněny všechny kroky, aby k plné transparentnosti nedošlo

řada lidí to kvůli tomu odmítá a nechce, protože popravdě korupce mají plné zuby a dost často po vykonstruované diesel gate (podváděli všichni a ne jen VW - a podvádí se vesele dál - jinak by nebyly propastné rozdíly mezi skutečnou a deklarovanou spotřebou - kdyby někomu nešlápl VW na kuří oko, tak se v tom jelo vesele dál, pardon ono jede, jen se na VW ukazuje prstíkem) vidí v elektromobilitě jen další podvod (což v řadě úrovní je a jde jen o to přerozdělit peníze)

Je třeba revidovat emisní normy, které se teď dějí, protože jsou netransparentní a komplikované se spoustou nejasností. Třeba není akceptovatelné, aby se uvažovala flotilová emise - musí to být vztaženo na emise každého konkrétního vozu. Není akceptovatelné jiné měření spotřeby než dojezdovou zkouškou (před 50 - 60 lety to taky se spotřebou bylo).

Vzhledem k tomu výše a také (a nejen) k tomu, jak se řada (de)popularizátorů elektromobility chová (čekám, že místní potrefené husy zakejhají), jak je nastavená cenová politika a kolik to skutečně stojí pořídit, tak prostě je elektromobilita v současné formě elektromobilita pro řadu lidí věcí okrajovou, protože jednoduše první dojem vytvořila velmi negativní (že se na tom pisálci přiživují je jiná věc - ostatně, nejlépe se přece prodávají negativní zprávy, řada lidí se v neštěstí okolí přímo vyžívá)

A ano kvůli elektromobilitě a emisním předpisům se všechna vozidla a jejich provoz zdraží a bude se kvůli tomu propouštět v určitých oborech. A je třeba si jednou pro vždy si uvědomit, že elektromobily se na cenu dnešních levných aut nedostanou (a těch kolem roku 2010 už vůbec ne), protože všechny tyto kroky se dějí, aby nezmizely zisky, mohlo se vyrábět méně a VYSOKÉ NÁKLADY NA VOZIDLO BYLY OSPRAVEDLNĚNÉ

Záměrně to tu píši maximálně jednoduše a na zjednodušených případech, aby vnímavější mohli dále přemýšlet a mohli pracovat na pochopení souvislostí.

---

Ne, je to především následek Elonových aktivit. Elon ukázal, že to jde. A dinosauři jsou teď v řiti,.

Obrázek uživatele Anonym123

a čo tk v každom spaľováku nechať preklikávať na zobrazovači obrázok rakoviny? najlepšie varlatá - to zaberá na mužov i ženy.

Souhlas, jsem pro, za předpokladu, že v elektromobilu bude stejně zobrazováno dítě těžící kobalt

A vy osobně můžete dělat statistiku, co znechutí lidi víc

---

Deti ťažiace kobalt do baterií ...
Chcel by som vedieť číslo, koľko detí je potreba na jednu baterku :))

---

FVE 10kWp + 12kWh LiFePO4, fotovoltaický ohrev vody 1,2GJ tepelný zásobník, 100tis. km na elektro (50% z vlastnej FVE).

naprostá většina kobaltu se netěží samostatně, ale společně s mědí a niklem v rozsáhlých povrchových dolech. Těží je velké firmy pomocí strojů. Světová dodávka kobaltu nestojí na těžbě dětí.
existují i menší doly, kde se těžba provádí ručně. Tímto způsobem se v Kongu těží zhruba pětina kobaltu – ve světovém měřítku méně než desetina. Tyto doly se samospráva snaží kontrolovat a děti tam mají zákaz vstupu. V regulérním „manuálním“ dole tedy kobalt těží rukama dospělí.
nicméně kolem dolů místní na vlastní pěst paběrkují a dělají to s tím, co mají po ruce, včetně dětí, to vše s nulovým ohledem na BOZP. Nutí je k tomu chudoba, ne těžební firmy.
to, co místní takto „bokem“ vytěží, od nich za mrzký peníz vykoupí ilegální překupníci a ti ho pak přeprodají dál, nejčastěji čínským obchodníkům. To je na jednu stranu bídná praxe, na druhou stranu jedna z možností, jak je možné si v chudém Kongu alespoň něco vydělat. Přes 70 % kobaltu, který šel v roce 2017 do baterií, se uplatnilo v přenosné elektronice. Zatímco se obáváte, že byste se na dětské práci mohli v podílet čistými auty, již se na ní možná podílíte vlastnictvím zařízení, kde čtete tyto řádky. Jinak řečeno, zatímco každý má mobil a mnoho lidí vlastní i tablet nebo notebook, elektromobil ve srovnání s tím zatím nemá skoro nikdo. Do budoucna se tento poměr určitě bude měnit, ale tam by se již měla projevit snaha využívat baterie s nižším obsahem kobaltu, nebo úplně bez něj. https://oze.tzb-info.cz/akumulace-elektriny/20033-komentar-kobalt-stoji-rozvoj-elektromobilu-na-detske-praci

Obrázek uživatele Anonym123

písal som sarkazmus.
vám na hodinkách/telefóne/počítači/... také foto preblaskuje? a znechucuje vás? predsa niečo také je v súlade s morálkou, ktorá povstala z darwinovej teórie ...

Pardon, to mi jako sarkasmus fakt nepřišlo - asi nemáme shodný styl pro humor s takovými věcmi nežertuji...
K probleskování - v telefonu to neprobleskuje, taky se ho snažím měnit, co nejpomaleji, hodinky mám s automatickým nátahem a počítač mám jen do zásuvky.

Ale narovinu přiznávám, že situace kolem těžby kovů k baterkám, velmi zpomaluje moje nadšení kolem elektromobility, zvlášť když to přidám na hromadu argumentů včetně nájezdu, kolik emisí je udělat nové auto a staré zlikvidovat a kolik emisí je na takový elektromobil vydělat... pořád mi z té bilance vychází jezdit s tím, co mám

---

"Ale narovinu přiznávám, že situace kolem těžby kovů k baterkám, velmi zpomaluje moje nadšení kolem elektromobility, zvlášť když to přidám na hromadu argumentů včetně nájezdu, kolik emisí je udělat nové auto a staré zlikvidovat a kolik emisí je na takový elektromobil vydělat... pořád mi z té bilance vychází jezdit s tím, co mám"

Kupte si ojetý elektromobil, aby se kvůli Vám nemusel vyrábět nový. Oproti spalováku bude čistší za nějak 20-40 tisíc kilometrů dle velikosti baterie.

Víte, že se kobalt používá i k rafinaci ropy? I pak je ta fosilní cesta lepší?

Napsal jsem někde, že je fosilní cesta lepší? Napsal jsem, že když udělám balík emisí generovaný současným autem se vším všudy a co by to bylo jej obměnit, tak elektromobil nevítězí. Mimochodem ojetý elektromobil, který by splnil mé požadavky, neexistuje, nebo je tak drahý, že je to opět ekologicko ekonomický nesmysl - a obávám se, že to tak bude dalších pět let

---

A co by jste těm dětem doporučil těžit místo kobaltu? Nebo předpokládáte, že když ten důl zavřete půjdou do školy a peníze na živobytí jim da stát?

Obrázek uživatele Anonym123

uhm.

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

spíš serefkřeči na všechny strany :)))

https://www.investicniweb.cz/news-trump-eu-nemuze-jinak-nez-dojednat-s-usa-nove-obchodni-vztahy/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Během 2 let se prý ukáže praktická neudržitelnost konzervích výplatnic .... :)))

https://www.lidovky.cz/lide/behem-dvou-let-se-ukaze-prakticka-neudrzitelnost-elektroaut-prohlasuje-byvaly-sef-skoda-auto-kulhane.A200121_200444_lide_rkj

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Joe

Ten chlápek hulil asi kvalitní matroš, s nikým se nepodělil a pak neví co s rychle nabytejma vědomostma ...

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

jéa to vín no důchodce z minulýho století ;)

https://www.investicniweb.cz/news-trump-eu-nemuze-jinak-nez-dojednat-s-usa-nove-obchodni-vztahy/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Joe

Jedna krátká zajímavost na dopoledne...

https://fdrive.cz/clanky/v-roce-2025-by-automobilky-mohly-vyrobit-elektromobil-za-naklady-spalovaciho-auta-4852

Bodejť by to vyšlo....

Ahoj Joe

---

Fotovoltická elektrárna 9 KWp -36 panelů, Solární ohřev vody 75 trubic- 12 kw, Tepelné čerpadlo in 6kw out 23 kw. Elektromobilista čekatel....:-))) Na obrázku s mým synem Matějem se těšíme u TMS, od který sme měli na nějakej čas ve Vegas klíč...:-)))

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

joo dělá se na tom ;))

Berlín chystá od roku 2035 úplný zákaz aut se spalovacím motorem

https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/berlin-chysta-od-roku-2035-uplny-zakaz-aut-se-spalovacim-motorem

to víš východáci chytli dech...

http://www.hybrid.cz/tesla-podepsala-nakup-pozemku-pro-gigatovarnu-4-uz-se-buduji-prijezdove-cesty

... a na západogermánskou vládu zvysoka trumpetoj doklína ;)))))

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

:))) zlatý voči soudluzi, TESLA na $562 ... ;)

Tesla dosáhl urovnání se státem Michigan v soudním řízení z 2016, kdy společnost podala proti guvernérovi státu a dalším úředníkům žalobu za „anti-Tesla“ zákon. Nyní může dodávat svá vozidla přímo zákazníkům ve státě a také provozovat servisní střediska ve státě ....

https://finance.yahoo.com/news/tesla-michigan-reach-settlement-direct-041050831.html

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

Analytik NSRes Ferragu zvýšil cíl na $800 !! :))))
předpověděl že po roce 2025 bude společnost prodávat 2 až 3 miliony aut ročně na špičce v oboru ;)

https://finance.yahoo.com/news/tesla-hits-100-billion-mark-035235477.html

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

Já bych byl opatrnější, jedna věc je auta vyrobit, druhá věc prodat za poměrně vysokou cenu....
Neznám rozložení prodeje aut na světě podle ceny..
Ale lidí co si mohou kupovat auto v ceně 1,5mil po světě běhá omezené množství...
Ale pokud budou ty Tesly jezdit jako robotaxi tak budu jen rád a čím víc tím lépe...

Obrázek uživatele PaRi

Podle všeho má teď Tesla 20% marži. Takže oproti ostatním, kteří dle svých slov na EV prodělávají, mají dostatečný prostor k manévrování. A to určitě není poslední slovo jejich technického vývoje, takže očekávám další snižování výrobních nákladů.

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (12000 km)

Obrázek uživatele Franta Koudelka STS CHvojkovice Brod

vo tom to není, je to o geometriji grafu, finančních tocích a nutných ziscích a vypadá to že i trumpeta se prostrednictvím tichý podpory tesly na pozadí rozhodl vypakovat zatracenýho germána ze severoamerickýho kontinentu... neli ... zlikvidovat :))))))))))))))))))))

https://www.investicniweb.cz/news-trump-eu-nemuze-jinak-nez-dojednat-s-usa-nove-obchodni-vztahy/

---

Za klima/Sněhuláky/GRÉTU/GrínDojčUWH/EX-REB/TESLU a BD ;) ČEZKO země zaprodaná, ropáků autopopelnic plná, žlutým svinstvem oplývající ;) Zpátečníky Zaprděnce a čuchače fosilního fetu budoucnost nemiluje, kdo nejde s dobou jako by DEBYL ;) 1.liga MISTŘI: Kuk/Saman/Švarc 5.kolona ROPÁCI: runner42

A kdo mu je vyrobi? :-)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station