Volkswagen bude svá robotická auta testovat v Izraeli

Jan Horčík - 06 Listopad 2018

Volkswagen, Mobileye (patří Intelu, spolupracovali i s Teslou) a Champion Motors rozjeli projekt, jehož cílem je odstartovat testy autonomních/robotických aut v Izraeli.auto Volkswagen elektromobil robotické autonomní vozidlo

První robotická auta značky Volkswagen budou s největší pravděpodobností postavena na platformě MEB a rodině elektromobilů I.D.
foto: Volkswagen

Společný podnik firem Volkswagen, Mobileye a Champion Motors má zahájit činnost už začátkem příštího roku. Postupně chce do ulic uvádět robotická auta, která budou tvořit první izraelskou robotickou taxislužbu.

Půjde o službu typu Mobility-as-a-Service (MaaS). Do roku 2022 má být na izraelských silnicích několik desítek až stovek robotických aut a v té době by již služba měla fungovat na plně komerční bázi.

Volkswagen se postará o samotné elektromobily plus o pojetí samotné služby mobility. Mobileye dodá hardware a software pro plně autonomní jízdu, včetně mapových podkladů. Champion Motors bude mít na starost správu flotily a kontrolní centrum.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

bývalý šéf Audi byl propuštěn z vazby ;)

tyden.cz/rubriky/auta/aktuality/podvody-s-emisemi-byvaly-sef-audi-byl-propusten-z-vazby_501373.html

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

při infu o čemkoli v čem má úúúdajně prsty Konzervágn se nejenže ježí chlupy na zadku ale procento pochybnosti roste s mírou mediální fluktuace tagu konzervágn natahovágn soudluzi ;))))

PS: už teď je +80% vod dob du dízlblejt a roste :))DDD

Obrázek uživatele Pepa

Info o Volkswagenu je pořád jen v rovině budoucnosti,je to pravý opak Tesla evoluce!

---

Pepa

Pro teroristy je to libezna hudba. Objednam robotauto, vlozim bombu a reknu kam to ma zavest. VW a Israel. To jako chteji pokracovat kde jim to v 45. stopli?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

No zcela jistě budou auta pod kontrolou řídícího centra ,kamery v interiéru taktéž,asi bude takové Robo tágo víc pod kontrolou než klasické

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

V každém případě to udělá radost hackerům


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station