Vodní elektrokolo Hydrofoiler XE-1: brázdětě jezera i moře s nohama na šlapkách!

Jan Horčík - 22 Listopad 2017

Elektrokola jsou už dnes běžná věc. Ale vodní elektrokolo? Právě s tímhle vynálezem chce dobýt svět společnost Manta5.auto hydrokolo vodní kolo elektrokolo elektrické

Baterie ve vodním elektrokole vydrží zhruba hodinu. A za tu dobu s ním Mácháč určitě přejedete!
foto: Manta5

Znáte Aquaskipper? Je to pár hliníkových tyčí připomínajících kudlanku. Když Aquaskipper pošlete po vodě a dokážete na něm rytmicky pohupovat, pěkně vás povozí. V opačném případě se odebere do hlubin. Jak to celé vypadá se můžete podívat zde:

Tenhle prapodivný sport se ve světě zatím příliš neujal. Co by se ujmout mohlo, to je od Aquaskipperu odvozené vodní elektrokolo. Manta5 jej označuje jako "Hydrofoiler XE-1".

Díky elektromotoru o výkonu 400 W a využití principu křídlového člunu se "hydrokolo" dokáže snadno pohybovat i v rychle tekoucí vodě. Navíc není zdaleka tak fyzicky náročné - stačí prostě šlapat.

Manta5 Hydrofoiler XE-1

Manta5 Hydrofoiler XE-1
foto: Manta5

Zvyknout si na něj ale také chvíli trvá, jak nepokrytě přiznává i propagační video Manta5. Eliminuje také jednu z hlavních nevýhod Aquaskipperu - nemožnost rozjet se jen tak na hladině.

Manta5
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A přenos výkonu to má mechanický, nebo elektrodynamický?

Waterbike bude urcite fungovat jako Pedelec. Takze slapani pohani vrtuly mechanicky a elektromotor pomaha. Otazka je, zda se to da uslapat i bez e-motorku.

Obrázek uživatele Josef

Nedá.

Obrázek uživatele Radovan

Dětem se to hrozně moc líbí, ale asi to bude řádně drahé.

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 85 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 39 tis. km (53 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Obrázek uživatele Alien5

off : dojez leaf 2, 40kw

https://www.youtube.com/watch?v=Qzbp2uhQQfk range test v japonsku :

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost + http://www.hvezdarnamb.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

Tak to nedopadl zas tak špatně, 250km kdykoliv a šetrnou jízdou 300km, čekal jsem to o něco horší. Pro Japonce a městský provoz víc než dostatečné, s 60kW baterií v budoucnu naprosto použitelné pro drtivou většinu lidí. Těším se, až se svezu a jestliže se dá v Německu předobjednat za v přepočtu 830 tisíc s dodací lhůtou do 3 měsíců - proč ne :)

---

FVE 7,23kW, ZERO SR MY2018, TMY čekatel


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?