VIDEO: zvířecí exkrementy jako palivo pro motorovou rikšu

Jan Horčík - 29 Březen 2012

Denverská zoo se rozhodla originálním způsobem zpracovávat odpady, které produkují tamní obyvatelé. A zároveň si tak udělat výbornou reklamu. Tamní mechanici vzali klasickou thajskou motorovou rikšu zvanou ‘Tuk-tuk’ a přestavěli ji tak, aby mohla jezdit na zvířecí hovínka.auto hybrid motorizovaná rikša Tuk Tuk na zvířecí hovínka

Hybridní rikša jezdí max. rychlostí 16 km/h. Její tvůrci, dvojice mechaniků Mike Dunbar a Paul Quick, si samozřejmě nedělají iluze o praktické využitelnosti nebo snad efektivnosti. Chtějí si prostě vyzkoušet co obnáší výroba elektřiny ze snadno dostupných odpadních produktů.
foto: snap z videa Denver Post

Dvojice mechaniků – Mike Dunbar a Paul Quick, se rozhodla, že své domovské zoo udělají zajímavou propagaci. Nechali si proto z Thajska dovézt 20 let starý “tuk-tuk”, neboli motorovou rikšu.

A tu pak přestavěli tak, aby byla schopna využívat pro svůj pohon zvířecí exkrementy. Samozřejmě, vozítko nejezdí přímo na hovínka. Ta se, společně s odpadem z popelnic, mění na speciální peletky.

Ty se pak pálí bez přístupu kyslíku. Vzniká tím tzv. Syngas (syntetický plyn) ze kterého se pak vyrábí elektřina. Ta se ukládá do baterií a ty pohánějí rikšu. Takže je to vlastně auto na plyn a elektromobil v jednom.

Mechanici z Denverské zoo si technologii zkoušejí, protože chtějí v budoucnu vyrobit generátor elektřiny, ve kterém budou zpracovávat veškerý zvířecí i lidský odpad z celé zoo. Podle Jennifer Hale, zástupkyně zoo, by to pomohlo pokrýt až 20 % jejich spotřeby elektřiny.

 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Za chvíli pošlu čističce fakturu za to jaké cennosti jí posílám :-)

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobilyProdej pneu 100% online