VIDEO: Závody terénních elektromotorek

Jan Grohmann - 19 Červen 2014

Minulý rok se v Belgii uskutečnily první závody elektrických enduro motorek v závodním parku Zolder. Motorkám se spalovacími motory se zatím „elektroendura“ nemůžou rovnat. Avšak vše je otázkou času, resp. baterie. Závody elektrický motorek

Dokonalá kompozice. Elektrické motorky a solární panely.
foto: YouTube

Elektrické motorky nabízejí zajímavé bonusy. Díky umístění elektromotoru v náboji, lze současně pohánět přední i zadní kolo motorky. Baterie ale vystačí maximálně na několik desítek minut intenzivní jízdy.

Závody elektrických endur v Belgii
video: YouTube

YouTube
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Spíš ty náboje v kole, to je snad doména motokol. U crossmotorky je problém s váhou/odolností, takže do rámu a postaru řetězem...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ještě jste si pane J.Grohmanne neopravil předchozí článek a už tady vystavujete další no kvalita zase prohrála.

Nedovedu si vysvětit, že v roce 2014, kdy například Zero MX poráží v soutěžích na hlavu spalovače, někdo může napsat něco tak zavádějícího.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zavádějícího? Elektromotory poráží spalovací motory jenom v případě VELMI krátkého závodu. Pak jim tak nějak dojde šťáva. Musíte dbát na atraktivitu závodů. Závodit jenom aby se závodilo nemá smysl.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A o vymeniteľných baterkách ste nepočuli? Pri dobrej konštrukcii výmenného mechanizmu je čas výmeny porovnateľný s dotankovaním (možno aj lepší).

To už dávno neplatí. Zmíněné Zero vám na nabití ujede stejně ne-li víc než srovnatelný spalovací dirtbike na "plnou" při stejném stylu jízdy. To vám dřív zkolabuje jezdec vysílením než se vybije akumulátor.


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil