VIDEO: Závody terénních elektromotorek

Jan Grohmann - 19 Červen 2014

Minulý rok se v Belgii uskutečnily první závody elektrických enduro motorek v závodním parku Zolder. Motorkám se spalovacími motory se zatím „elektroendura“ nemůžou rovnat. Avšak vše je otázkou času, resp. baterie. Závody elektrický motorek

Dokonalá kompozice. Elektrické motorky a solární panely.
foto: YouTube

Elektrické motorky nabízejí zajímavé bonusy. Díky umístění elektromotoru v náboji, lze současně pohánět přední i zadní kolo motorky. Baterie ale vystačí maximálně na několik desítek minut intenzivní jízdy.

Závody elektrických endur v Belgii
video: YouTube

YouTube
 
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Spíš ty náboje v kole, to je snad doména motokol. U crossmotorky je problém s váhou/odolností, takže do rámu a postaru řetězem...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ještě jste si pane J.Grohmanne neopravil předchozí článek a už tady vystavujete další no kvalita zase prohrála.

Nedovedu si vysvětit, že v roce 2014, kdy například Zero MX poráží v soutěžích na hlavu spalovače, někdo může napsat něco tak zavádějícího.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zavádějícího? Elektromotory poráží spalovací motory jenom v případě VELMI krátkého závodu. Pak jim tak nějak dojde šťáva. Musíte dbát na atraktivitu závodů. Závodit jenom aby se závodilo nemá smysl.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A o vymeniteľných baterkách ste nepočuli? Pri dobrej konštrukcii výmenného mechanizmu je čas výmeny porovnateľný s dotankovaním (možno aj lepší).

To už dávno neplatí. Zmíněné Zero vám na nabití ujede stejně ne-li víc než srovnatelný spalovací dirtbike na "plnou" při stejném stylu jízdy. To vám dřív zkolabuje jezdec vysílením než se vybije akumulátor.

Obsah tohoto pole je soukromý a nebude veřejně zobrazen.
Standardní nastavení volby "Zasílání upozornění na email" můžete nastavit na stránce svého profilu.
Kontrola proti nevyžádaným příspěvkům
Absolováním testu nám pomáháte bojovat proti SPAMu. Děkujeme.
Přepište prosím tento kód do pole níže
Přepište, prosím, znaky z obrázku výše. Všechna písmena jsou malá.

EVMapa.cz - mapa nabíjecích stanicProdej pneu 100% onlineKariéra EVC GroupŘízení stanic pro elektromobilyŘízení stanic pro elektromobily