VIDEO: z elektromobilů Nissan Leaf vznikl obří hudební nástroj

Jan Horčík - 15 Listopad 2012

Zatímco Renault věší své elektrické vozítko Twizy na stěnách galerií a osvětluje s ním Eiffelovu věž, Nissan se svým elektromobilem Leaf vytváří hudbu. Obří hudební nástroj vznikl v norském Oslu u příležitosti akce Nissan FUTURE:TODAY.auto elektromobil Nissan Leaf Norsko Oslo

Náměstí v norském Oslu se na chvíli mohlo pochlubit největší koncentrací elektromobilů v Evropě a možná i na světě

Norsko je dnes nejvyspělejším trhem s elektromobily v Evropě a možná i na světě. Norská vláda prodej elektromobilů masivně podporuje – odpuštěním DPH, výjimkou z daně na nové auto i výjimkou z dalších poplatků. Parkování a někde i dobíjení elektromobilů je zdarma.

Není divu, že právě Oslo, hlavní město Norska a možná i evropské elektromobility, si Nissan vybral pro svou akci FUTURE:TODAY. Tam společně s partnery prezentoval, že některé zdánlivě vzdálené technologie jsou už tady a teď.

Kromě toho se na místo také sjelo 200 majitelů Leafů z celého Norska, aby své auto propůjčili zajímavému experimentu. Z řady vozů vznikl de-facto elektronický hudebně-vizuální nástroj.

Zpět na HybridPřidat komentář

Tak nějak nevím, co vytváří zvuk v těch Leafech.... Nějaký nápad?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vyhozené prachy tahle akce...

Obrázek uživatele honYa

Čekám, kdy výrobci spalováků zvednou rukavici a do dýmu z ohulených studených motorů budou pouštět laserovou show :-p

---

honYa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

neřikejte dvakrát, teď jste jim dal inspiraci... =DD


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live