VIDEO: Venturi America - vysokonapěťová elektrická bugina

Jan Horčík - 01 Říjen 2012

2012 je v plném proudu. Jednou z novinek je i elektromobil Venturi America. Po stránce designu vypadá jako kombinace značek Jeep a Smart. Za €300 000 dostane zákazník plně elektrické auto na silnici i do terénu s výkonem 300 koní. Tzn. 1 kůň nebo 1 km dojezdu za €1000. To je slušná cena, ne?auto elektromobil Venturi America

Elektrický sporťák/bugina venturi America - vznikne pouze 100 kusů
foto: Venturi

Venturi America je elektrická bugina vyvinutá od začátku do konce v původně francouzské, dnes již monacké automobilce Venturi Automobiles. “America se zrodila pro široce otevřené scenérie,” komentuje nové auto jeho designér, Sacha Lakic.

Pro Venturi jde o výsledek 12 let technologických inovací. America podle automobilky prošlapává cestu pro výjimečné nové elektromobily. Kombinuje totiž výkon, rovnováhu a řízení sportovního auta se zvýšeným podvozkem, pneumatikami a otevřeným kokpitem buginy.

Díky tomu se cítí jako doma prakticky na jakémkoliv povrchu a v jakémkoliv prostředí (kde neprší). Celkový výkon je 300 koní, točivý moment 400 Nm, max. rychlost je omezena na 200 km/h. Dojezd na jedno nabití 53kWh baterie je 300 km při stabilizované rychlosti 90 km/h.

Dobíjení trvá s “externím boosterem”, tedy externí 20kW rychlonabíječkou, čtyři hodiny, z běžné 230V 32A zásuvky to potrvá 10 hodin. Hmotnost vozu je 1425 kg, rozměry 4121 mm délka, 1960 mm šířka, 1386 mm výška a 2672 mm rozvor.

Venturi vyrobí v továrně Manufacture de Véhicules Electriques v Sablé sur Sarthe pouze 100 kusů tohoto vozu. Půjde tedy, podobně jako v případě ostatních vozů Venturi, o výjimečný sběratelský kousek.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

Mně se to auto designově moc nelíbí (hezčí zadek než předek) a celé to ještě zabíjí cena. A aby člověk na to nemyslel, bude ho hřát, že má omezenou sérii. Nic pro mě.

---

honYa

Obrázek uživatele Jolinar

No ja myslim, ze u mnoha rodinnych domu v garazi (mam na mysli ty v Evrope) najdete trifazovou zasuvku s jisticem 24 nebo 32 amper (16kW nebo 22kW). To je podle me taky duvod proc se Tesla rozhodla udelat 10kW nebo 20kW dobijeni pro Model S. V Americe se da najit 110V okruh anebo NEMA 14-50 240V 50A okruh na misto naseho trifazoveho.

EDIT: omlouvam se, tohle mela byt odpoved pro jardu h.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak u třífázu není co řešit, tam je jištění v řádu desítek ampérů běžné. Jen mme prostě při představě jištění 32A opravdu běžné, tzn. obyčejné, v každé domácnosti se vyskytující, 230V zásuvky, vstávaly na hlavě hrůzou vlasy.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Hmmm, chtěl bych vidět "běžnou domácí zásuvku" s jištěním 32A. To je v lepším případě na rozteklou zástrčku, v horším případě na požár od rozžhavených kolíků na zástrčce.

Obrázek uživatele Jolinar

No ja myslim, ze u mnoha rodinnych domu v garazi (mam na mysli ty v Evrope) najdete trifazovou zasuvku s jisticem 24 nebo 32 amper (16kW nebo 22kW). To je podle me taky duvod proc se Tesla rozhodla udelat 10kW nebo 20kW dobijeni pro Model S. V Americe se da najit 110V okruh anebo NEMA 14-50 240V 50A okruh na misto naseho trifazoveho (nekde jsem dokonce videl 100A okruh, ale ted to nemuzu najit).

V Americe (a asi i jinde, kde mají 110-120V) mají zase kvůli vykompenzování ztrát rozvody tažené vysokým napětím a trafa obvykle až přímo u baráku, takže udělat tam nějakou odbočku s velkým výkonem pro potřeby dobíjení je paradoxně často snazší než u nás. Asi se to v praxi tak zatím nedělá, ale do budoucna se to dá čekat.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station