VIDEO: Veeco RT - ultimátní elektrická tříkolka z Portugalska

Jan Horčík - 25 Červenec 2012

je na Hybrid.cz dlouhodobé téma. Svého času vzbuzovala obrovské nadšení Aptera, která skončila neslavně. Objevily se i další modely – ďábelská Arcimoto SRK, hybridní XR3, zajímavý TRIAC nebo retrostylový BMW SIMPLE. A teď je tu další novinka, z Portugalska. Jmenuje se Veeco RT.elektrická tříkolka Veeco RT

Elektrická tříkolka Veeco RT - dotáhne to až do výroby? A pokud ano, koupí si ji někdo?

Projekt vývoje elektrické tříkolky Veeco RT začal už v roce 2005 v Portugalsku. V únoru 2012 se tříkolka Veeco RT poprvé představila světové veřejnosti na velké premiéře v Lisabonu. Od té doby ji vidělo už více než 5000 lidí.

Veeco RT je dnes především spolupráce továrny VE – Fabricação de Veículos de Tracção Eléctrica, která v Portugalsku vyrábí elektromobily a strojírenským institutem Instituto Superior de Engenharia de Lisboa (ISEL). To celé zaštiťuje nálepka EUREKA.

galerie: Veeco RT
Veeco RT Veeco RT Veeco RT

Během tří let mají být postaveny dva prototypy, a to Veeco RT 1 Series a 2 Series. Cílem projektu je dotáhnout elektrickou tříkolku do výroby a komerčně ji nabídnout. Ceny by měly být oznámeny v druhé polovině roku 2012, prodávat se pak začne od poloviny roku 2013.

Veeco RT na první pohled připomíná závodní auto a tak byl také stroj navrhován – s ohledem na výkon. Zatímco zepředu vypadá Veeco RT jako závodní auto, naopak zadní partie téhle obrácené tříkolky připomínají motorku. Dohromady to dává přirozený kapkovitý tvar.

Baterie LiFePO4, které elektromobil/elektrotříkolku pohánějí mají kapacitu 16 kWh. Pohonný systém využívá elektromotor s nominálním výkonem 30 kW a špičkovým výkonem 80 kW. Max. rychlost je 160 km/h, z 0 na 100 km/h zrychlí během 8 vteřin. Točivý moment neuvěřitelných 450 Nm. Dojezd na jedno nabití je u elektrické tříkolky Veeco RT odhadován na 200 km. Váží 802 kg.

Zpět na HybridPřidat komentář

Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol