VIDEO: univerzita vymyslela účinnější bezdrátové dobíjení elektromobilů

Jan Horčík - 29 Květen 2013

Tým Dr. Lorna Whiteheada z Univerzity Britské kolumbie vyvinul nový způsob nízkofrekvenčního bezdrátového dobíjení elektromobilů. Bezdrátové dobíjení malých elektrospotřebučů je čím dál tím oblíbenější. V případě elektromobilů se může stát jednou z klíčových technologií přispívajících k jejich rozšíření.auto elektromobil bezdrátové dobíjení

Bezdrátové dobíjení je odsouzeno k tomu, aby se pro běžné pomalé dobíjení elektromobilů stalo standardem

Technologie, které prezentoval tým Dr. Lorna Whiteheada z Univerzity Britské kolumbie, využívá dvojice magnetů. Výhodou je, že jde o nízkofrekvenční zařízení, které není tak náročné na přesnost zaparkování vozu, snadno funguje i skr kovové překážky a není tak nebezpečné jako vysokofrekvenční bezdrátový přenos energie.

Studenti z týmu Dr. Whiteheada si technologii vyzkoušeli nejprve na přestavbě plug-in hybridu Prius. Protože se osvědčila, upravili také jedno uživtkové vozidlo z údržbářské flotily univerzity. Testy probíhaly už od září 2011 v nejrůznějším počasí včetně sněhu a teplot pod nulou.

Protože technologie se osvědčila a výrazně usnadnila práci údržbářů, chystá se přestavba dalších čtyř tamních elektrických vozítek na bezdrátové dobíjení. Výhodou technologie je i to, že může fungovat ve výkonových řádehc od miliwattů po kilowatty.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pán Horčík, od Vás som zvyknutý na podstatne kvalitnejšie články. Tento sa mi zdá príliš všeobecný a ničnehovoriaci. Takisto by ma zaujímala účinnosť prenosu energie. Osobne si myslím, že pri prenose veľkých výkonov bude účinnosť veľmi významný faktor, ktorý ovplyvní dopyt.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Proboha, to je zase článek! Člověk by podle nadpisu čekal, že se dozví něco o té účinnosti, pokud možno číselně vyjádřeno.


Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotion