VIDEO: Toyota ukázala Prius c - hybridní hatchback

Jan Horčík - 15 Listopad 2011

Dva týdny před začátkem autosalonu v Tokyu automobilka Toyota představila výrobní verzi malého hybridu Prius c. V Japonsku se bude prodávat pod jménem ‘Aqua’. Má nabídnout spotřebu 5,6 l/100 km.auto hybrid Toyota Prius c

Dost možná nejdůležitějším parametrem nového Priusu c bude cena.
foto: Toyota

Prius c rozšiřuje rodinu hybridních vozů Prius. Toyota tak nabídne jak klasický Prius liftback, brzy už v plug-in verzi, tak kombík a nyní nově i tento hatchback. Velikostí se nejvíce podobá modelu Toyota Yaris.

Hybridní pohonný systém Hybrid Synergy Drive se ve voze Prius c podívá do zcela nového segmentu. Toyota očekává spotřebu ve městě pod 5,6 l/100 km, a to nejen díky hybridnímu pohonu, ale i skvěle zpracované aerodynamice.

Standardní výbavou vozu poháněného 1,5l benzinovým agregátem a elektromotorem bude kromě dalšího vybavení i devět airbagů. Svůj americký debut zažije Prius c na autosalonu v Detroitu v lednu 2012.

Rozměry auta jsou délka 3995 mm, šířka 1695 mm, výška 1445 mm a rozvor 2550 mm. Auto je pětimístné a kombinovaná spotřeba podle japonského měřícího cyklu by měla klesnout pod 3 l/100 km, reálně tedy kolem 4 l/100 km.

Prius c je jednou z pěti světových premiér značky Toyota na autosalonu v Tokyu. O dalších budeme informovat v příštích článcích.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

velmi sa mi to paci, bral by som....ale ako pisu aj ostatni ta spotreba je bieda, s renaultom thalia mame spotrebu 5.44 a to je benzinova

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Souhlasím,mám 9 let starou Hondu diesel a průměrná spotřeba 4,4 L. Ale samozřejmě mám větší emise.Hybrid je dobrý nápad,ale musel by mít baterii s dojezdem aspoň 100 km a malý spalovák na bioethanol nebo něco podobného.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak myslím, že tohle je úplně zbytečný hybrid. Na tu spotřebu(nebo o něco více) se dostanete i s dieslem. Kvůli tomu mít v autě tunu věcí navíc je zbytečné.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol