VIDEO: Tesla Model X v pohybu

Jan Horčík - 16 Únor 2012

Elon Musk, šéf automobilky Tesla Motors, před pár dny víceméně úspěšně představil prototyp elektromobilu Model X. Jde o elektrické SUV až pro sedm lidí s max. dojezdem téměř 500 km na jedno nabití. Podívejte se na video.auto elektromobil Tesla Model X

Elektromobil Tesla Model X se alespoň v prototypové verzi vyjímá také zadními "sokolími" dveřmi
foto: Tesla Motors

Video na kterém se elektromobil Tesla Model X prohání na uzavřeném okruhu v sídle společností Tesla Motors a SpaceX bylo natočeno minulý čtvrtek, kdy proběhla celosvětová tisková konference u příležitosti jeho představení.

Elon Musk slibuje, že Model X, ačkoliv jde o SUV až pro sedm lidí, bude schopnen akcelerace z 0 na 100 km/h během 4,4 vteřiny – tedy rychleji než Porsche 911. K tomu navíc slibuje i poloměr otáčení menší než má Mini Cooper. To jsme zvědaví!

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Nádherné auto. Ale spracovanie prototypu je dosť biedne. Najprv tá kapota, čo nejde otvoriť, a teraz nefunkčné ľavé zadné svetlo. Myslím, že u tak drahého auta by sa mali tieto nedostatky čím skôr odstrániť.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Musite si uvedomit ze jde o prototyp v ranne fazi.Myslim ze automobilky ukazuji prototypy i v naprosto nefunkcnich stavech,tenhle uz alespon jezdi. ;-)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Veď ono je to vlastne jedno, ajtak toto auto po splnení svojho účelu skončí v múzeu, alebo šrote.

Špatně, ve šrotu skončí spalovací technologie. ;)

---

Renault Kangoo II, kat.N1, 22kWh, výkon 44kW, r.v.2012

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Samozrejme že tam skončí. Ale aj tento výstavný model Tesly X. To je úplne bežný postup. Akonáhle sa novinka odprezentuje, putuje na univerzitu alebo do šrotu.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jo a naši vnuci budou s otevřenou pusou poslouchat své dědy, jaké to bylo, když jsme s dieselem na jedno natankování dojeli za jeden den třeba na Makarskou a za týden po dovolené ještě i zpět domů. A že ne dálnicích jsme běžně jezdili rychlostí min. 130km/hod, a v některých zemích i podstatně rychleji.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

...a potom nás vyhlásia za nesvojprávnych :D


e-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Sleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto LiveNabíječky elektromobilů Circontrol