VIDEO: Svíticí karoserie Tesla Model

Jan Grohmann - 14 Září 2014

Již za pár let může karosérie vašeho auta měnit barvu podle libosti. Doslova sci-fi vlastnost se stává realitou díky speciálnímu nátěru LumiLor od stejnojmenné firmy. „Digitální barvu“ již vyzkoušel elektromobil Tesla Model S.Tesla Model S

Karosérie je natřena speciálním elektroluminiscenčním nátěrem LumiLor 

Jak to v funguje? Ač to na první pohled vypadá jednoduše, do hry vstupuje kvantová fyzika. Fosforeskující látky, díky fenoménu známého jako spontánní emise, dokáží za přítomnosti elektrického proudu vyřazovat fotony (světlo).

S tímhle autem budete opravdu „cool“.
video: YouTube
YouTube
Zpět na HybridPřidat komentář

Tohle je velmi nebezpečná věc v běžném provozu. Odvádí pozornost a může to být zdrojem dopravní nehody. Samozřejmě, jsou situace, kdy se to naopak může hodit, například, když je potřeba upozornit na stání na dálnici ap. Ale musí to být jasně definované signály a ne, že si někdo bude na auto promítat nějakou kovbojku nebo v horším případě bude vydělávat reklamou. :-(

---

hariprasad

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

:D No sakra to by byl průser, kdyby si dal někdo na auto reklamu :D Vydělávat reklamou na voze můžete už dneska a není na tom nic špatného. Jestli Vám to přijde tak hrozné, tak si zajděte k lékaři.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Předpokládám, že to bude skutečně vydáno v době, kdy se budou auta řídit sama. Takže bych to tak neprožíval...


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.