VIDEO: Suzuki začne v Japonsku prodávat elektroskútr e-Let's

Jan Horčík - 14 Prosinec 2011

Od 9. ledna si budou moct zákazníci v Japonsku koupit elektroskútr Suzuki e-Let’s. Výkonově půjde o obdobu 50ccm skútru. Suzuki elektrický skútr poslední rok testovala ve svém sídelním městě Hamamatsu. Výjimečný bude tím, že nabídne vyměnitelné baterie.elektroskútr Suzuki e-Let's

Podle vzhledu i výkonových parametrů se dá snadno odhadnout, že nový elektroskútr Suzuki je určen především adrenalinu-chtivým seniorům
foto: Suzuki

Elektroskútr Suzuki e-Let’s nijak zvlášť nevyniká svou výkonností: ujede max. 30 km rychlostí nejvýše 30 km/h na jedno nabití. Elektromotory jsou přímo v kolech, skútr rekuperuje a využívá lithium-iontové baterie.

Nabití z běžné 100V japonské zásuvky trvá asi čtyři hodiny. Výhodou je, že prostor pod sedačkou nabízí místo buďto pro nabíječku, anebo pro náhradní baterii.

Cena začíná na ¥312 900 (v přepočtu asi 76 500 Kč), s baterií navíc pak ¥396 900 (97 000 Kč). Za značku se prostě platí!

A značkový není jen samotný skútr, ale i jeho komponenty. O baterii se postarala dvojice Panasonic – Sanyo, stejně jako o elektromotory. nabíječku a BMS.

Představení nového elektroskútru Suzuki proběhlo na , který právě probíhá.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

to je chore, predavat taku ... za tolky peniaz. tu je aspon vidno kam to speje a aky je zamer.

Obrázek uživatele honza.t

Akumulátory Panasonic-Sanyo jsou velmi kvalitní vydrží opravdu hodně.Ale ten dojezd 30Km je proste MALO! a 30km/h to je hodně slabé .AKUMOTO L120 jede 55Km/h a ujede v kopcích min 70km a stojí méně. Jen je otázka co vydrží akumulátor.


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů Circontrol