VIDEO: superkondenzátory - grafen jako řešení

Jan Horčík - 28 Leden 2013

Krátký film nazvaný "The Super Supercapacitor" se stal finalistou filmařské soutěže Focus Forward o $200 000. Zadání znělo: 30minutový příběh o inovativních lidech, kteří mění svět kolem sebe díky novým nápadům a vynálezům. auto elektromobil The Super Supercapacitor video film

V krátkém filmu vystupují všichni, kdo se na novém objevu možností využití grafenu v oblasti superkondenzátorů (superkapacitorů) podíleli

Soutěž Focus Forward sponzorovala společnost GE, a tak není divu, že se krátké 30minutové filmy převážně zaměřují na nejrůznější technické vynálezy, inovace a směry. Např. robotiku, zpracování odpadů, solární silnice, ale třeba i potravinářství a lékařství.

Režisér Brian Golden Davis se ve svém filmu "The Super Supercapacitor" zaměřil na Rica Kanera a jeho objev týkající se možnosti využití grafenu pro výrobu superkondenzátorů. Jde o skvělou ukázku filmařské práce dokazující, že i věda a nejnovější vynálezy se dají zpracovat způsobem, který na první pohled zaujme.

Facebook
Zpět na HybridPřidat komentář

Nabíječky elektromobilů Circontrol10% sleva na produkty EVmotionVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.