VIDEO: starosta L.A. se předvedl v elektrické formuli

Jan Horčík - 26 Duben 2013

Los Angeles se nedávno přihlásilo k šampionátu Formula E, závodu elektrických formulí. V Den země, 21. dubna, si tamní starosta Villaraigosa, závodní elektromobil sám vyzkoušel.auto los angeles Formula E

Formula E - elektrická závodní formule - v Los Angeles
foto: Formuale E Holdings

Nutno dodat, že Villaraigosa se v eletrické formuli skutečně pouze předvedl - záplavě okolo stojících fotografů. Formula E má díky tomu minimálně v Los Angeles zajištěnu slušnou publicitu. Jak elektrické závodní formule jezdí, to ukázal profesionální jezdec Lucas di Grassi na dalších záběrech.

Formula E v Los Angeles (2013) Formula E v Los Angeles (2013) Formula E v Los Angeles (2013)

Los Angeles se tak po městech jako Řím, Londýn, Miami, Peking, Buenos Aires, Putrajaya či Rio de Janeiro stává další světovou metropolí, kde se od roku 2014 budou jezdit prestižní elektrické závody.

"Hostováním závodu šampionátu Formula E si zajišťujeme pozici globálního propagátora elektromobilů a jejich výhod," komentoval ukázku starosta Villaraigosa. Připravovaný závod by se měl uskutečnit v centru Los Angeles, zatím je analyzována řada možných cest.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Pokud se nakonec budou doopravdy závody těchto formulí jezdit, tak to bude možná i dost zajímavé. Jen ten zvuk při pálení pneumatik je příšerný. Z tohoto pohledu není nad zvuk klasického vysokootáčkového motoru Formule 1.


e-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil