VIDEO: severská litanie za Model S

Jan Horčík - 20 Prosinec 2013

Tesla sice reklamu nepotřebuje, ale když už se do ní pustí, je vidět že umí. Norsko patří mezi přední evropské trhy automobilky Tesla Motors. Nové video proto sleduje příběh jednoho z tamních majitelů. Ten si pochopitelně elektromobil Model S nemůže vynachválit.auto Tesla Model S elektromobil video reklama Norsko

Evropská verze elektromobilu Tesla Model S nemá se zimním provozem zjevně žádné problémy
foto: Tesla Motors

Arne Jakobsen pracuje jako správce vodních elektráren. Těch je v Norsku více než 1166 a jsou rozesety po celé téhle obrovské zemi. Norsko se aktuálně stalo lídrem v oblasti elektromobily - 12 % nově prodaných aut byly elektromobily.

Během prvního měsíce uvedení do prodeje se zároveň Tesla Model S stala nejprodávanějším autem vůbec. A tak není divu, že si Tesla vybrala Norsko jako zemi kde spustila prvních 6 dobíjecích stanic Supercharger. Mimochodem, právě v Norsku nedávno proběhla rekordní jízda 260,5 elektromobilů.

YouTube, tip: thx Jakub Ditrich
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

hm, to ano, za polovicu by šlo to auto na dračku a bol by to naozajstny začiatok konca automobilizmu aky sme poznali. Model E asi bude za cca polovicu, možno ešte menej, otazka je, čo to vlastne bude za auto?

Noviniek s dojazdom 199km už máme ako maku....ale k čomu sú?...že.

U mě dojezd 199km dobrý. Když to bude za rozumnou cenu, beru všema deseti. Když výjimečně jedu někam dál, tak si stejně dělám přestávku na občerstvení.

Obrázek uživatele Jan Horčík

Mnoho toho zatím nevíme, ale jedno víme jistě: bude to auto, které na jedno nabití ujede daleko víc než 199 km. Spíše dvojnásobek a víc.

---

šéfredaktor Hybrid.cz

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Jako by Tesla potřebovala reklamu. Stát polovinu, tak je čekací doba 2 roky.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Ach jo......tohto sa raz dožiť.....

fňuk

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To se mu to jezdí na hřebech.... :-)

Obrázek uživatele Jolinar

jj, hreby jsou fajn, jednou jsem to mel i na jizdnim kole, bylo takove pekne damske ruzove notne stare, ale aspon pneumatiky to melo super :D uz tomu chybel jen ten elektropohon :)


Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil